X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tajna narada po katastrofie smoleńskiej. Gargas: nagranie obciąża Tuska i jego ekipę

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 11:24
- Te nagrania są bezpośrednim dowodem na to, co myślał i robił Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej. Jeśli mowa o odpowiedzialności, to polecenie zniszczenia tego nagrania powinno być badane również w kontekście odpowiedzialności zniszczenia dowodów - powiedziała o nagraniach z udziałem ówczesnego premiera Anita Gargas, autor materiału ujawniającego taśmy.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock.com

Telewizja Polska zamierza skierować do prokuratury nagranie rozmowy z udziałem Donalda Tuska. Na taśmie słychać wypowiedzi byłego premiera na temat śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Przekazanie nagrania prokuraturze zapowiedziała w czwartek wieczorem w "Magazynie Śledczym" dziennikarka TVP, Anita Gargas.

Mariusz Błaszczak.jpg
Szef MON o nagraniach z narady u Tuska: smoleńskim śledztwem powinien znów zająć się prokurator

"Niedopełnienie obowiązków"

Zdaniem Anity Gargas samo nagranie jak i polecenie jego zniszczenia powinno być dowodami w śledztwie o niedopełnienie obowiązków. - Te nagrania są bezpośrednim dowodem na to, co myślał i robił Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej. Jeśli mowa o odpowiedzialności, to polecenie zniszczenia tego nagrania powinno być badane również w kontekście odpowiedzialności zniszczenia dowodów w sprawie niedopełnienia obowiązków przez wysokich funkcjonariuszy państwa - powiedziała.

- Niszczenie dowodów jest też powodem, żeby wytoczyć sprawę karną tym, którzy za to odpowiadają. Z różnych powodów nie mogę podać nazwiska osoby, która odpowiada za polecenie zniszczenia tego nagrania. Mam nadzieję, że ten wątek znajdzie się kiedyś w programie, który przygotowuję. Nie mogę nic więcej na ten temat mówić - dodała.

Czytaj także:

Dziennikarka podkreśliła także to, że taśmy przedstawiają szokujące i obciążające byłego premiera wątki. - Jednym z szokujących wątków jest to, że wykluczano od początku jedną z wersji, która powinna być przyjęta w śledztwie. To kwestia udziału osób trzecich, a konkretnie Rosjan. Mam tutaj na myśli zarówno udział Rosjan tych, którzy byli na lotnisku i doprowadzili do tego, że lotnisko nie było zamknięte, jak i ewentualny udział Rosjan, którzy celowo chcieli doprowadzić do katastrofy. Wykluczenie tej wersji po raz kolejny obciąża Donalda Tuska i jego ekipę. Dlatego to nagranie miało zniknąć - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:07 PR24_mp3 2021_03_19-10-49-12.mp3 Anita Gargas o taśmach Donalda Tuska ("Gość PR24")

*** 

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: Anita Gargas (dziennikarz śledczy, TVP)
Data emisji: 19.03.2021
Godzina emisji: 10:49

dz

Czytaj także

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Ks. Bartołd: potrzebujemy duchowej obecności Prymasa Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 23:06
- Lepiej żeby Kościoły były puste, ale żeby był w nich Chrystus - mówił podczas homilii comiesięcznej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i Ojczyzny w archikatedrze warszawskiej ksiądz prałat Bogdan Bartołd. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeżeli jest dobry, powinien zostać wyemitowany". Kontrowersje wokół filmu Ewy Stankiewicz

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 10:00
- Jest teoria, że PiS zależy na wyciszeniu "sprawy smoleńskiej" i jest to prawdopodobne. Prywatnie politycy uczestniczą regularnie w miesięcznicach, ale nie wykorzystują tego tematu politycznie. Dobrze, że nie jest to już narzędziem gry politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gursztyn z TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy osoby oskarżone o zakłócanie miesięcznicy smoleńskiej. Jest orzeczenie SN w ich sprawie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 17:01
Po kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich Sąd Najwyższy uchylił wyrok wobec trojga obywateli ukaranych grzywnami za zakłócanie lub usiłowanie zakłócania miesięcznicy smoleńskiej. Jedna osoba przeskoczyła przez barierkę oddzielającą kontrmanifestantów, a dwie inne wznosiły okrzyki.
rozwiń zwiń