X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To Niemcy i Holandia będą tu hamulcowym". Europoseł PiS o Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 19:02
- W Niemczech, Holandii, Szwecji, Austrii mówią: "no jak to, my mamy być bankomatami dla tych, krajów, które gospodarczo zachowywały się w ostatnich latach bardzo różnie, a pandemia udowodniła, że ich gospodarki są po prostu słabe?" - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca, europoseł PiS.
Bogdan Rzońca
Bogdan Rzońca Foto: PR24/RB

Fundusz Odbudowy zaproponowany przez Unię Europejską ma na celu wsparcie odbudowy gospodarek po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Bruksela wciąż czeka na jego akceptację przez państwa członkowskie. Polski rząd zajmował się projektem ustawy w tej sprawie, ale go nie przyjął.

Czytaj także:
shutterstock europarlament free parlament europejski free 1200.jpg
Zbigniew Kuźmiuk: Polska nie będzie przeszkodą w powstaniu Funduszu Odbudowy

Jak poinformował Bogdan Rzońca, w Europarlamencie ten temat wywołuje "zgrzyty". - W Niemczech, Holandii, Szwecji, Austrii mówią o tym: no jak to, my mamy być bankomatami dla Hiszpanii, Włoch, Grecji, tych krajów, które gospodarczo zachowywały się bardzo różnie w ostatnich latach, a pandemia udowodniła, że ich gospodarki są po prostu słabe? - mówił gość PR24. 

Europoseł zaznaczył, że takie wątpliwości towarzyszą nie tylko politykom z konserwatywnych ugrupowań. - Słyszałem przedstawicieli różnych grup z Holandii czy ze Szwecji, mówiących właśnie, że trzeba się dobrze zastanowić, czy zatwierdzić ten plan odbudowy, czy udzielić tej pożyczki, pytających kto ją będzie spłacał, kto na tym skorzysta - mówił rozmówca i dodał, że "to nie Polska jest w 100 proc. hamulcem w tej materii, tylko właśnie te inne kraje".

Czytaj także:

Posłuchaj
13:27 PR24_mp3 2021_03_15-17-35-36.mp3 Bogdan Rzońca o Funduszu Odbudowy UE ("Temat dnia/Gość PR24")

Proces wprowadzania planu

Czytaj także:
forum michał dworczyk 1200.jpg
Ratyfikacja dot. Funduszu Odbudowy. Szef KPRM: będzie głosowana zwykłą większością

- Unia ma na razie szlachetne zamiary i oczywiście czeka na to, aby wszystkie kraje przegłosowały akceptację planu odbudowy. Jak to się stanie to dopiero wtedy będzie można wypuścić obligacje - mówił Bogdan Rzońca. Polityk wyjaśnił, że "zostaną one wykupione przez banki, a potem będziemy musieli zwracać ten dług po 2027 roku". 

- Trzeba będzie stworzyć nowy system podatkowy dla Unii Europejskiej - zaznaczył gość PR24. Jak poinformował - obecnie trwa na ten temat dyskusja. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Bogdan Rzońca (PiS)

Data emisji: 15.03.2021

Godzina emisji: 17.35

jbt

Czytaj także

Beata Płomecka o Funduszu Odbudowy UE: czekają nas długie, trudne i wyboiste negocjacje

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 00:13
- Mniej więcej wiemy, jaką Fundusz Odbudowy miałby mieć wielkość - to od 1,5 do 2 bln euro. Natomiast nie wiemy, jak miałby być finansowany i jak pieniądze miałyby być przekazywane państwom członkowskim - mówiła w Polskim Radiu 24 brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: "na europejskim balu" Polska nie jest już "brzydką i ubogą panną"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 10:10
- Polska ma ogromne zdolności kooperacyjne, ma coraz lepsze szlaki handlowe, które łączą już w tej chwili de facto trzy kontynenty, czyli Azję, Europę i ostatnio Afrykę. Przy takim potencjale Niemcy poczuli się do pewnego stopnia zagrożeni - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze" i Piotr Semka z "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń