X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Andrzej Anusz o sytuacji politycznej w Rzeszowie: wybory samorządowe zawsze rządzą się swoimi prawami

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 18:12
Wybory samorządowe rządzą się pewnymi lokalnymi nastrojami. Zawsze jest pytanie, w jakim stopniu obywatele będą wybierać przez pryzmat swoich lokalnych interesów. Zawsze jest to napięcie, bo to nie jest tak, że to będą wybory stricte polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

10 lutego Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa, które pełnił przez prawie 20 ostatnich lat. W wyborach samorządowych opozycja postanowiła wystawić wspólnego kandydata. Możliwe, że będzie nim Konrad Fijołek. Z kolei Zjednoczona Prawica zdecydowała się na więcej niż jedno nazwisko. 

Czytaj także:
1200 Rzeszów free.jpg
Mieszkańcy Rzeszowa wybiorą prezydenta w maju. Premier podpisał rozporządzenie

- Wybory w Rzeszowie to bardzo ważny sprawdzian polityczny - mówił dr Andrzej Anusz. - One będą stanowić swoisty test dot. tego, czy zjednoczona opozycja jest w stanie pokonać kandydatów wywodzących się z obozu prawicy - dodał gość PR24. 

Jak zauważył rozmówca, "Zjednoczona Prawica potraktowała tę pierwszą turę jako swoiste prawybory". - To jest bardzo ryzykowana strategia - ocenił ekspert. - Z jednej strony, w pierwszej turze głosy wyborców prawicy siłą rzeczy się rozbiją,  z drugiej strony mamy zjednoczoną, oprócz Konfederacji, opozycję - tłumaczył politolog. 

Czytaj także:

Lokalne wybory 

Czytaj także:
Forum Tadeusz Ferenc 1200.png
Wybory na prezydenta Rzeszowa. Ekspert wskazał kluczowy elektorat

Dr Anusz przypomniał, że w przypadku regionu podkarpackiego, Prawo i Sprawiedliwość zawsze zdecydowanie wygrywało wybory. - Natomiast Rzeszów ma swoją specyfikę. Pamiętajmy, że tam ponad 20 lat rządził Tadeusz Ferenc, który wywodził się z SLD - zauważył politolog.

Według rozmówcy "fundamentalnym pytaniem jest to, na ile te wybory będą czystym testem politycznym, a w jakim stopniu obywatele będą wybierać też przez pryzmat swoich lokalnych interesów". - Zawsze jest to napięcie, bo to nie jest tak, że to będą wybory stricte polityczne. Wybory samorządowe zawsze rządzą się swoimi prawami, pewnymi lokalnymi nastrojami - tłumaczył gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
23:45 PR24_mp3 2021_03_15-15-33-36.mp3 Dr Andrzej Anusz o wyborach w Rzeszowie ("Temat dnia/Gość RP24")

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Andrzej Anusz (politolog, Instytut Piłsudskiego)

Data emisji: 15.03.2021

Godzina emisji: 15.33

jbt

Czytaj także

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie. Dr Sergiusz Trzeciak: są bardzo ważne dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 22:04
Czy Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie wystawią osobnych od Solidarnej Polski kandydatów w przedterminowych wyborach prezydenckich w Rzeszowie? - W Polityce wszystko jest możliwe, natomiast byłby to scenariusz - mówiąc krótko - kompromitujący dla Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 politolog z Collegium Civitas dr Sergiusz Trzeciak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W sprawie wspólnego kandydata opozycja się nie dogada". Lodowski o wyborach w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:57
Myślę, że tutaj nie ma sensu budować jakiegoś jednolitego frontu i rezygnować z wystawiania własnych kandydatów. Bo to też jest próba znalezienia i pokazania pomysłu na to miasto. Więc przypuszczam, że politycy opozycji się nie dogadają i to nie jest droga do znalezienia swojego pomysłu - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, odnosząc się do przedterminowych wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" i Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń