X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kleiber o Polskim Nowym Ładzie: w tym programie jest olbrzymi potencjał

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 19:14
- Z dużym zaciekawieniem czekamy na ogłoszenie szczegółów. Obszary wymienione w zapowiedzi Nowego Ładu są zgodne z oczekiwaniami. Nie ma może nic oryginalnego, ale są to rzeczy, które uznaje się za bardzo potrzebne. Dlatego nie można nie pochwalać tej propozycji - powiedział prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Reforma służby zdrowia, podwyżka płac oraz wsparcie dla rodzin i seniorów - to niektóre założenia Polskiego Nowego Ładu, które poznaliśmy w nowym spocie. 20 marca Prawo i Sprawiedliwość przedstawi nowy program na najbliższe lata. 

Marcin Roszkowski.jpg
Polski Nowy Ład. Marcin Roszkowski: dobrze, że powstał program jasno określający cel

Politycy zapowiadają, że realizacja Nowego Ładu przyspieszy rozwój Polski. - Myślimy już o przyszłości, dlatego przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy - mówi Jarosław Kaczyński.

Posłuchaj
24:24 PR24_mp3 2021_03_14-18-33-14.mp3 Prof. Michał Kleiber o zapowiedzi Polskiego Nowego Ładu ("Temat dnia/Gość PR24")

- Mimo tego, że dopiero nakreślono ogólne hasła, to potencjał jest tutaj olbrzymi. Z dużym zaciekawieniem czekamy na ogłoszenie szczegółów. Obszary wymienione w zapowiedzi Nowego Ładu są zgodne z oczekiwaniami. Nie ma może nic oryginalnego, ale są to rzeczy, które uznaje się za bardzo potrzebne. Dlatego nie można nie pochwalać tej propozycji - wskazał prof. Michał Kleiber.

Były prezes PAN zwrócił uwagę na zapowiedzi dotyczące nowych technologii, cyfryzacji, energetyki oraz problematyki społecznej. Jego zdaniem są to kluczowe kwestie.

- Bardzo istotne jest również to, jakie inwestycje oraz regulacje przewidziane są w poszczególnych obszarach. Mam nadzieję, że znajdą się sugestie mówiące nam, co zostanie zrobione, by chociażby sprawy sądownictwa zostały poddane procesowi cyfryzacji, bo ta rzecz jest u nas od lat mocno zaniedbana - zwrócił uwagę gość Polskiego Radia 24.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Piotr Wąż
Gość: prof. Michał Kleiber, były prezes PAN
Data emisji: 14.03.2021
Godzina emisji: 18.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Jarosław Wojtas: Nowy Ład to ambitny plan odpowiadający na wyzwania rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 18:33
- Mamy do czynienia z mocnym sygnałem, że po roku kłopotów związanych z konsekwencjami koronawirusa ruszamy do przodu i jesteśmy gotowi na uruchomienie programu naprawczego - powiedział o Polskim Nowym Ładzie Jarosław Wojtas, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
rozwiń zwiń