X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polski Nowy Ład. Marcin Roszkowski: dobrze, że powstał program jasno określający cel

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 13:33
- Mamy recesję, długą perspektywę finansową związaną z Planem Obudowy i polityków, którzy dostrzegają obie te sytuacje. Dobrze, że powstał program, który ma przedstawiać jasny cel - powiedział o zapowiedziach Nowego Ładu Marcin Roszkowski, ekonomista z Instytutu Jagiellońskiego. 
Marcin Roszkowski
Marcin RoszkowskiFoto: PR24/JW

Reforma służby zdrowia, podwyżka płac oraz wsparcie dla rodzin i seniorów - to niektóre założenia Polskiego Nowego Ładu, które poznaliśmy w nowym spocie. Na filmie szef PiS wicepremier Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki podkreślają, że "rząd prawicy dotrzymuje słowa", a w trakcie pandemii "udało się uratować 5 mln miejsc pracy, przeznaczając 200 mld złotych pomocy dla firm". Obóz rządzący szczegóły planu przedstawi 20 marca. 

EwWnKM5XEAElHdG.jpg
Jarosław Wojtas: Nowy Ład to ambitny plan odpowiadający na wyzwania rzeczywistości

Założenia

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że wstępne założenia planu, przedstawione przez rząd. Jego zdaniem pozwalają one na określenie głównych kierunków zmian w najbliższych latach. - Mamy recesję, długą perspektywę finansową związaną z Planem Obudowy i polityków, którzy dostrzegają obie te sytuacje. Dobrze, że powstał program, który ma przedstawiać jasny cel. W tym planie mamy przede wszystkim do czynienia z dużym naciskiem na bez emisyjną gospodarkę i cyfryzację usług - powiedział Marcin Roszkowski.

Czytaj także:

Ekonomista zwrócił także uwagę na potrzebę reformy systemu podatkowego. Jego zdaniem obecna sytuacja jest do tego doskonałym momentem. - Przegląd podatkowy jest na pewno ważny w naszym kraju. Kluczowym elementem jest uproszczenie i efektywność. Podatek powinien być nieunikniony, a przedsiębiorcy w Polsce są nierównomiernie opodatkowane - powiedział.

- Przy okazji pandemii i cyfryzacji można by postawić na uproszczenia. System podatkowy bardzo sprawnie przyjmuje wszelkie technologiczne rozwiązania, które przy okazji reformy systemu VAT dobrze zadziałały - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:21 PR24_mp3 2021_03_14-13-06-14.mp3 Marcin Roszkowski o Nowym Polskim Ładzie ("Gość PR24")

*** 

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Gość: Marcin Roszkowski (ekonomista, Instytut Jagielloński)
Data emisji: 14.03.2021
Godzina emisji: 13:06

dz

Czytaj także

Jarosław Gowin: nowoczesny i konkurencyjny przemysł odegra kluczową rolę w rozwoju kraju

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 14:56
- Rekomendacje zawarte w Białej Księdze Rozwoju Przemysłu znajdą odzwierciedlenie w Programie Nowej Polityki Przemysłowej Polski - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin na konferencji poświęconej prezentacji Białej Księgi Rozwoju Przemysłu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron może wyemitować obligacje o wartości do 450 mln zł. Środki trafią między innymi na tzw. zielony zwrot

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 19:11
Tauron ma możliwość emisji obligacji podporządkowanych o wartości do 450 milionów złotych. Środki pozyskane w ten sposób mogą być przeznaczone na bieżącą działalność grupy i inwestycje, między innymi w odnawialne źródła energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program wsparcia dla firm. Premier: przeznaczamy kolejne 4,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 11:31
- W marcu rząd przeznaczy kolejne 4,5 mld zł na wsparcie dla firm, dodatkowo umorzy zwrot pomocy z zeszłego roku dla około 50 rodzajów działalności - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń