X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To żenujące". Piotr Duda o karze za banery na 40-lecie Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 15:50
- Nie czerpaliśmy i nie czerpiemy z takich banerów zysków - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".
Piotr Duda
Piotr DudaFoto: PR24/AK

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni ukarał Solidarność za dwa banery z okazji 40-lecia związku, które miały łamać przepisy gdańskiej uchwały krajobrazowej. Nałożona grzywna to blisko 50 tys. złotych. - To jest żenujące dla mnie - stwierdził Piotr Duda.

1200_Mirosław_Golon_PAP.png
Miasto Gdańsk nałożyło karę na Solidarność. IPN: jesteśmy tym zaniepokojeni

Pytany o to, czy w odpowiedzi na grzywnę Solidarność powinna wystawić Gdańskowi rachunek za promocję tego miasta na świecie, odpowiedział, że "półżartem można by tak zrobić".

- Nie jest nam do śmiechu, dlatego że podchodzimy do każdej promocji Solidarności, ale przede wszystkim do dbania o naszą historię w sposób zupełnie poważny - podkreślił Duda. - Od samego początku jako związkowcy Solidarności ze składek członków związku staramy się dbać o tę historię - dodał.


Posłuchaj
22:53 _PR24_AAC 2021_03_11-15-07-46.mp3 Piotr Duda o karze za banery na 40-lecie Solidarności (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" zaznaczył, że od sześciu lat w dbaniu o historię Solidarności "bardzo pomaga rząd Zjednoczonej Prawicy". - Powołaliśmy wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytut Dziedzictwa Solidarności - zauważył.

Czytaj także:

- Myśleliśmy, że będzie to tak jak w każdym zakątku naszego kraju, że niezależnie od barw politycznych poszczególni włodarze miast wspólnie starają się organizować te uroczystości ze Związkiem Zawodowym "Solidarność". W Gdańsku jest zupełnie inaczej - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

- To jest wojenka z Solidarnością tylko dlatego, że nie chcemy dać włodarzom Gdańska prymatu, żeby to oni byli głównym organizatorem, a my żebyśmy byli kwiatkiem do kożucha - stwierdził Duda.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Piotr Duda (przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność")
Data emisji: 11.03.2021
Godzina: 15.07

itom

Czytaj także

Anna Walentynowicz. Aresztowanie za "działalność związkową"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 06:00
9 marca 1983 roku podczas procesu w Grudziądzu sąd skazał Annę Walentynowicz na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata za m.in. "kontynuowanie działalności związkowej i organizowanie akcji protestacyjnej" w grudniu 1981 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strata i ból dla Solidarności". Jan Rulewski o sprawie Józefa Piniora

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 14:30
- Józef Pinior to wspaniała postać umoczona w korupcji politycznej. To niestety była łapówka przyjęta przez człowieka uposażonego, senatora ze wsparciem społecznym. Można jedynie zarzucić sądowi, że był bardzo spolegliwy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 działacz opozycji w okresie PRL Jan Rulewski. Gośćmi byli również Andrzej Michałowski i Andrzej Rozpłochowski.
rozwiń zwiń