X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Na tle Europy Polska od wieków jest oazą wolności". Tekieli o celu rezolucji PE ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 12:30
- Bruksela chce przywołać Polskę do porządku, bo niszczy ona układ, który jest podziałem na centrum i kolonialne peryferia, które mają dawać ludzi do zbierania szparagów - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli. 
Obrady w Parlamencie Europejskim
Obrady w Parlamencie EuropejskimFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata "Rządowe próby uciszenia wolnych mediów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii" oraz debata na temat praw osób LGBT. Na czwartek zaplanowane jest głosowanie rezolucji, zgodnie z którą PE miałby ogłosić całą Unię Europejską "strefą wolności LGBTIQ+".


Ryszard Czarnecki 1200.jpg
Debata w PE ws. wolności mediów w Polsce. Czarnecki: opozycja uderza w wizerunek Polski

Komentując te wydarzenia, gość PR24 powiedział, że mamy do czynienia z marszem przez instytucje, czyli formą manipulacji, jaką posługują się środowiska rewolucji. - Jeśli jakiejś ideologii nie da się przeforsować demokratycznymi metodami, to robi się to niedemokratycznie, różnymi innymi sposobami i tego jesteśmy świadkami - powiedział publicysta.

"Była to prowokacja"

Zauważył, że kolejność zdarzeń jest następująca: do szkół wchodzą aktywiści LGBT i tam dochodzi do indoktrynacji dzieci, samorządy się temu sprzeciwiają, ale nie jest to sprzeciw skierowany do homoseksualistów. Potem, jak zauważył, jeden z aktywistów LGBT zawiesza w granicach gmin, które sprzeciwiły się ideologii, tablice, które miały oznaczać strefę wolną od LGBT.

- Te tablice nie były umieszczane na zlecenie gmin, była to prowokacja, ale ten fakt został przemilczany. Sugeruje się, że rząd polski dyskryminuje homoseksualistów tymczasem Polska na tle Europy jest od wieków strefą wolności w tej mierze - powiedział red. Robert Tekieli.


Posłuchaj
19:31 PR24_mp3 2021_03_11-11-33-50.mp3 R. Tekieli o rezolucji PE ws. LGBTIQ ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Robert Tekieli (publicysta Polskiego Radia)

Data emisji: 11.03.2021

Godzina: 11.33 

Czytaj także

"Wysyp głupoty, niestety także w wykonaniu byłych polskich urzędników". Liziniewicz o debacie PE ws. LGBTIQ

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 11:00
- Przyzwyczailiśmy się już do tego, ponieważ była to kolejna z rzędu debata, że społeczeństwo polskie wybrało nie tego, kogo chciałaby Unia Europejska - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: to nie reguły językowe mają narzucać nam obraz świata

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 11:00
- To świat wymusza nazywanie, natomiast to nie reguły językowe mają narzucać nam obraz świata - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń