X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Plan dla Puszczy Białowieskiej. Wiceszef MKiŚ: obiekt będzie otwarty dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 15:28
- Lokalna społeczność oczekuje od lat, że sprawa wokół Puszczy Białowieskiej zostanie uporządkowana. Uporządkowana w ten sposób, że obiekt będzie atrakcją turystyczną i wizerunkiem polskiej przyrody - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka.
Puszcza Białowieska
Puszcza BiałowieskaFoto: pixabay

Pełnomocnik rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa, Edward Siarka, oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych, Andrzej Konieczny, podpisali dwa nowe aneksy do planów urządzenia lasu dla nadleśnictw Białowieża i Browsk. Jak poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polska w ten sposób "w pełni wykonuje wyrok TSUE z 2018 roku".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Jacek Ozdoba 1200.jpg
Jacek Ozdoba: przestępstwa przeciwko środowisku zaczynają być na świecie dostrzegane

Ruszają prace nad Planem dla Puszczy Białowieskiej

Edward Siarka mówił na antenie Polskiego Radia 24, że w efekcie "można przystąpić do szerszych prac". - W najbliższych dniach zostanie zainicjowany cały proces, do którego Polska zobowiązała się przed UNESCO, mianowicie opracowanie całości Planu dla Puszczy. To dokument, na który wszyscy czekają. Zostaną w końcu uporządkowane sprawy związane z gospodarką leśną i ochroną środowiska - zaznaczył.

Posłuchaj
13:17 [PR24]PR24 (mp3) 9 marzec 2021 15_32_54.mp3 Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka o Planie dla Puszczy Białowieskiej (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

Wiceminister klimatu i środowiska mówił, że plan zostanie poddany konsultacjom społecznym. - Mam tu na myśli organizacje ekologiczne, lokalne samorządy i różne instytucje, które zainteresowane są ochroną przyrody - zaznaczył. - Lokalna społeczność oczekuje od lat, że sprawa wokół Puszczy Białowieskiej zostanie uporządkowana. Uporządkowana w ten sposób, że ten obiekt będzie dostępny dla turystów, będzie atrakcją turystyczną, wizerunkiem nie tylko regionu, ale też polskiej przyrody - mówił gość PR24.

Uzgodnienia z Białorusią

"W szerszym kontekście", jak wskazał, "cały dokument musi być uzgodniony ze stroną białoruską", ponieważ Puszcza Białowieska leży też na terenie tego kraju. 

Na uwagę, że Polska ma z Białorusią dość napięte relacje, Edward Siarka odparł, że Mińsk "póki co przestrzega zaleceń, które daje UNESCO". - Od tej strony bym się nie bał naszych relacji - wskazał. - Będziemy musieli razem ze stroną białoruską uzgodnić i przedstawić ten dokument jako wspólny. Ponad kwestiami politycznymi, w imię ochrony Puszczy, będziemy musieli się porozumieć - zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Edward Siarka (wiceminister klimatu i środowiska)
Data emisji: 09.03.2021
Godzina: 15.33

PR24

Czytaj także

Projekt ustawy dot. surowszych kar za przestępstwa środowiskowe. Ozdoba: musimy zastosować efekt mrożący

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 08:23
- Chodzi nam głównie o osoby działające w branży odpadowej, a podpalające składowiska czy porzucające śmieci - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, odnosząc się do projektu ustawy zaostrzającej kary za przestępstwa środowiskowe.
rozwiń zwiń