X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Poniża i degraduje". Marek Król o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 16:20
- Po początkowej, krótkotrwałej euforii frekwencja była niewielka. Złośliwi twierdzili, że więcej było policji niż demonstrujących. Należy też pogratulować naszym obywatelom - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

Kolejna manifestacja Strajku Kobiet, zapowiadana na 8 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet, miała być jedną z większych do tej pory. Okazało się, że rzeczywistość minęła się z planami - w zgromadzeniu wzięło udział około 100 osób. 

Waldemar Paruch 1200.jpg

Prof. Paruch: w Polsce nie ma nastroju rewolucyjnego, opozycja dystansuje się od Strajku Kobiet

 - W moim przekonaniu, nic tak nie poniża i nie degraduje kobiet jak właśnie te demonstracje pani Lempart i wsparcie "Gazety Wyborczej" - zaznaczył Marek Król.

Jak podkreślił publicysta "Sieci", w polskiej tradycji kobieta jest pewną świętością i traktowanie tak instrumentalnie, wegetatywnie rodzicielki jest dla tradycji polskiej czymś obrzydliwym. - Stwierdzenie, że największym wrogiem kobiet jest Kościół - przez panią Lempart w wywiadzie u Moniki Olejnik - to po prostu totalna bzdura - dodał. 


Posłuchaj
22:06 PR24_mp3 2021_03_09-15-06-57.mp3 Marek Król o demonstracjach Strajku Kobiet ("Temat dnia/Gość PR24")

 

- Największym wrogiem kobiet jest Strajk Kobiet, Marta Lempart i to domaganie się aborcji na życzenie i twierdzenie, że jest to prawo kobiet - stwierdził gość audycji. 

- Pani Lempart przypisuje sobie taką rolę bycia głosem wszystkich Polek. To jest taka uzurpacja - podsumował Król. 

Więcej w nagraniu.

****

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Król

Data emisji: 09.03.2021

Godz. emisji: 15.06

kmp

Czytaj także

"Prymat emocji nad rozumem". Dr Tymoteusz Zych o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 08:24
- Rozum jest potrzebny do tego, żeby toczyć jakąkolwiek normalną debatę. Chodzi tak naprawdę o to, żeby możliwość prowadzenia rzeczywistej debaty, zrozumienia pewnych problemów, zrozumienia racji różnych stron toczącego się sporu, przykryć po prostu przez emocje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris, odnosząc się do agresji i wulgarnych okrzyków na demonstracjach po publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: opozycja będzie miała przez Martę Lempart ogromny kłopot wizerunkowy

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 11:30
- Marta Lempart jest idealnym wyobrażeniem przeciwnika PiS - agresja, przemoc, nawoływanie do obalenia rządu. Nie może być lepszego prezentu dla PiS niż ona - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, publicysta, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 
rozwiń zwiń