X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa wywiadu Harry'ego i Meghan. Korespondent Polskiego Radia w Londynie: pytanie, jak zareaguje Pałac

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 14:20
- Znamy tylko jedną stronę opowieści, tę którą przedstawili Harry i Meghan. Teraz wszyscy oczekują reakcji Pałacu Buckingham - mówił w Polskim Radiu 24 nasz korespondent w Londynie, Adam Dąbrowski.
Pałac Buckingham - oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów
Pałac Buckingham - oficjalna rezydencja brytyjskich monarchówFoto: shutt

Gość PR24 komentował wyemitowany w amerykańskiej stacji CBS wywiad, którego udzielili książę Harry i księżna Meghan. Za niestosowny w Wielkiej Brytanii uznało go 47 proc. ankietowanych, za stosowny tylko 21 proc., zaś pozostali nie mieli zdania w tej sprawie.


forum meghan markle 1200.png
Echa wywiadu Harry'ego i Meghan. Brytyjskie media: szkody trudne do naprawienia

W pierwszym wspólnym wywiadzie, jakiego Harry i Meghan udzielili po wycofaniu się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i przeprowadzce do USA, zarzucili oni pozostałym jej członkom obojętność, rasizm i powielanie kłamstw. Jak twierdziła Meghan, która pochodzi z mieszanej rasowo rodziny, w rodzinie królewskiej były rozmowy dotyczące tego, "jak ciemna może być skóra" jej syna, a ona sama miała myśli samobójcze.

"Potężne zarzuty"

- Wszyscy zadają sobie teraz pytanie, czy Pałac zareaguje na tak potężne zarzuty. Dwór jest postawiony w stan alarmu, podobno trwa poszukiwanie osoby, który dopytywała o kolor skóry przyszłego potomka pary książęcej - powiedział dziennikarz.

"The Times" uważa, że bardziej palącym pytaniem niż los Harry'ego i Meghan, który sami sobie wybrali, jest to, jak sama monarchia powinna odpowiedzieć na tę sprawę. - Musimy pamiętać, że czar monarchii i poczucie, że jest ona potrzebna, zależy od ludzi, którzy chcą w nią wierzyć - podkreślił Adam Dąbrowski.


Posłuchaj
13:08 PR24_mp3 2021_03_09-13-34-23.mp3 A. Dąbrowski o reakcji Pałacu Buckingham na wywiad pary książęcej ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie)

Data emisji: 09.03.2021

Godzina: 13.34 

Czytaj także

Nowa mutacja koronawirusa na Wyspach. Brytyjska prasa "odwołuje święta"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 18:41
- "Święta odwołane" - tak krzyczały nagłówki niedzielnych gazet. Niestety okazało się, że to był dopiero początek - relacjonuje sytuację w Wielkiej Brytanii Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta papieża Franciszka w Iraku. Michał Kłosowski: wrażenia są bardzo pozytywne również u muzułmanów

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 21:17
- Pamiętajmy, że Irak to kraj muzułmański. Jest odczuwalne przede wszystkim ogromne zadowolenie, z tego, że tyle dobrego udało się zrobić, zobaczyć, że tyle dobrego ta wizyta przyniosła. Przede wszystkim radości mieszkańcom Iraku i wszystkim, którzy ją obserwowali - powiedział w Polski Radiu 24 Michał Kłosowski, z "Wszystko Co Najważniejsze", który był na miejscu w Iraku.
rozwiń zwiń