X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siewiereniuk-Maciorowska: z braku pomysłu na rozwiązanie realnych problemów Lewica wymyśla tematy zastępcze

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 11:00
- Musimy zastanowić się, czy warto poświęcać prawdę na rzecz wymysłów politycznych służących do zbijania kapitału - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu "Dzień Dobry Białystok". 
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/ARCH Rafał Guz

Gość PR24 odniosła się między innymi do informacji o tym, że działaczka Lewicy Urszula Kuczyńska znalazła się w ogniu krytyki za wywiad udzielony przez nią w grudniu ub.r. W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" przyznała, że nie podoba jej się zamiana słowa "kobieta" na "osoba z macicą". Przedstawiciele środowisk lewicowych zarzucili jej, że reprezentuje transfobiczną postawę. W jej obronie stanęli czołowi politycy z partii Razem: Maciej Konieczny oraz Adrian Zandberg.


Kazimierz Kik 1200.jpg
Kazimierz Kik: teza, by w Polsce kobiety były gorzej traktowane od mężczyzn, jest nieprawdziwa

- Na Podlasiu mamy swój sposób na różne pomysły Lewicy. Jest nim Duch Puszczy, produkt regionalny, którego należy tu użyć. A tak poważnie, Lewica wymyśla tematy zastępcze z braku pomysłu na rozwiązanie realnych problemów, których jest cała masa. Mam na myśli np. choroby cywilizacyjne, wykluczenie komunikacyjne czy cyfrowe - powiedziała publicystka.

"Dla mnie to poniżające"

Dodała, że gdyby ktoś chciał nazwać ją samą "osobą z macicą", byłoby to uwłaczające. - Dla mnie to poniżające i obniżające moją wartość jako człowieka, to sprowadzanie mnie do biologicznego nazewnictwa - mówiła Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

Zauważyła przy tym, że wystarczy pojechać do małej społeczność i zapytać o takie sprawy. - W miasteczkach i na wsiach ludzie powiedzą, że natura stworzyła nas albo kobietą, albo mężczyzną. Inne przypadki to zaburzenia psychiczne. Musimy zastanowić się, czy warto poświęcać prawdę na rzecz wymysłów politycznych do zbijania kapitału politycznego - podkreśliła redaktor.


Posłuchaj
10:32 PR24_mp3 2021_03_08-10-17-59.mp3 A. Siewiereniuk-Maciorowska o Lewicy ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: red. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok")

Data emisji: 08.03.2021

Godzina: 10.17

Czytaj także

Senyszyn: nie ma jasnej definicji gwałtu, w praktyce niewiele kobiet zgłasza to przestępstwo

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:20
- Dziś sprawcy gwałtów śmieją się ofiarom w twarz, bo jeżeli dziewczyna zostanie zgwałcona, dochodzi do rozważań, czy aby nie miała za krótkiej spódniczki czy za dużego dekoltu - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Senyszyn z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Równość kobiet i mężczyzn. Piotr Sak: silne osoby, niezależnie od płci, są w stanie sobie poradzić

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:55
- Uważam, że sztuczne wprowadzanie parytetów jest niepotrzebne. Silne jednostki, niezależnie od płci, są w stanie sobie poradzić. Margaret Thatcher nie potrzebowała parytetów - powiedział poseł Solidarnej Polski Piotr Sak, odnosząc się do pomysłów regulacji prawnych wymuszających udział kobiet w wielu wymiarach życia.
rozwiń zwiń