X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W Polsce te osoby nie cieszą się pełną wolnością postępowania". Borowski o sytuacji osób LGBT

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 16:38
- W mniejszych miastach czy na wsi oni się boją ujawnić swoją orientację, wyjść razem trzymając się za rękę, bo niejednokrotnie już zostali pobici - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Borowski, senator KO, komentując sytuację osób LGBT w Polsce. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/Shutterstock

Tematem audycji była sytuacja osób LGBT w Polsce. 

Zbigniew Kuźmiuk 1200.jpg
Kuźmiuk o projekcie rezolucji PE ws. strefy wolności LGBT: oparty jest na kłamstwie

- Trzeba powiedzieć, że w Polsce te osoby nie cieszą się pełną wolnością postępowania, pojawiania się i tak dalej - ocenił senator. Polityk zwrócił uwagę na przypadki przyjmowania uchwał wykluczających osoby homoseksualne. - Do tego doszły gminy, które przyjmowały uchwały o wolności od LGBT - przypomniał. - Dla takiego wyrostka, który niewiele wie, takie hasło oznacza, że jak on zobaczy geja czy lesbijkę, to może go kopnąć albo pobić - dodał. 


Posłuchaj
25:16 _PR24_AAC 2021_03_07-15-33-53.mp3 Marek Borowski o sytuacji osób LGBT w Polsce (Temat dnia/Gość PR24)

 

- Osoby nieheteroseksualne chcą się czuć bezpiecznie - powiedział Borowski. Wskazał również na postulaty artykułowane przez środowisko. - Te osoby domagają się tego, żeby można było wprowadzić coś, co się nazywa związkami partnerskimi. Nie ma tego, dlatego mają prawo demonstrować, domagać się, a kiedy to robią - są atakowani - powiedział. 


Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Marek Borowski (senator KO)
Data emisji: 07.03.2021
Godzina emisji: 15.33

kb

Czytaj także

"Homoseksualizm nie jest w Polsce dyskryminowany". Kacper Płażyński o rezolucji PE ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 09:37
- Zdarzają się w Polsce pobicia osób, które są homoseksualistami. Tak samo zdarzają się pobicia ludzi w Polsce za to, że ktoś ma czarny szalik, jest niski, gruby albo może za ładny, za wysoki, albo nie lubi kinematografii Scorsese. (...) Orientacja seksualna nie jest jakąś rzeczywistą przyczyną bycia dyskryminowaną w Polsce grupą społeczną - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński. Gościem programu "Dwie strony" była także poseł PO Elżbieta Gapińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Różnimy się tylko w sprawie aborcji". Paulina Hennig-Kloska o swoim przejściu do ugrupowania Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 16:15
Jesteśmy spójni ws. związków homoseksualnych, in vitro i uporządkowania relacji państwo-Kościół. Jedyna kwestia, w której mamy odmienne zdanie, to aborcja - powiedziała o nowym ugrupowaniu Szymona Hołowni Paulina Hennig-Kloska, która dołączyła do niego, przechodząc z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń