X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kuźmiuk o projekcie rezolucji PE ws. strefy wolności LGBT: oparty jest na kłamstwie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 16:15
- Bodźcem do uchwalenia projektu rezolucji były doniesienia, że w Polsce ustanawiane są strefy wolne od LGBT. Posługiwano się w tym przypadku kłamstwem polegającym na tym, że niektóre samorządy przyjmowały Kartę Ochrony Praw Rodziny, co jednak nie miało żadnego związku ze środowiskami LGBT - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk Foto: PR24/AK

W Parlamencie Europejskim powstał projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej "strefą wolności LGBTIQ". W ocenie deputowanych, którzy przedstawili ten projekt, "prawo do równego traktowania i niedyskryminacji jest prawem podstawowym, zapisanym w traktatach UE i Karcie (Praw Podstawowych) i powinno być w pełni przestrzegane".

lgbt 123 dziewczyna free shutt 1200 .jpg
"Homoseksualizm nie jest w Polsce dyskryminowany". Kacper Płażyński o rezolucji PE ws. LGBT

- Parlament Europejski ma charakter lewicowy, żeby nie powiedzieć lewacki, więc takie pomysły znajdują tam absolutny poklask i poparcie. Jednak myślę, że bez inicjatywy europosłów z Polski takiego projektu by nie było. Oprócz treści dokumentu zadziwiającym jest moment, w jakim Parlament chce się nim zajmować - zwrócił uwagę Zbigniew Kuźmiuk.

Europoseł wskazał, że w niektórych państwach Unii panuje bardzo wysokie bezrobocie, a instytucja europejska podnosi temat LGBT, a nie położenie ludzi, którzy nie mają pracy i znajdują się w trudnej sytuacji.

Posłuchaj
21:06 PR24_mp3 2021_03_06-15-06-15.mp3 Zbigniew Kuźmiuk o projekcie rezolucji PE ws. strefy wolności LGBT ("Temat dnia/Gość PR24")

Zdaniem Kuźmiuka, "rezolucja oparta jest o przeinaczenia, a mówiąc wprost o kłamstwa". - Bodźcem do jej uchwalenia były doniesienia, że w Polsce ustanawiane są strefy wolne od LGBT. Posługiwano się w tym przypadku kłamstwem polegającym na tym, że niektóre samorządy przyjmowały Kartę Ochrony Praw Rodziny, co jednak nie miało żadnego związku ze środowiskami LGBT - stwierdził.

Odniósł się również do pojawiających się gróźb, że jeśli któryś z krajów nie chciałby przystać na zapisy rezolucji, to byłaby możliwość odcięcia takiemu państwu wypłat środków europejskich.

- Takie głosy podszyte są ideologią i polityką, co ma straszyć opinię publiczną. Jeśli do czegoś takiego by doszło, to oznaczałoby tak naprawdę koniec Unii Europejskiej - zaznaczył europoseł.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS
Data emisji: 06.03.2021
Godzina emisji: 15.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"UE traci kontakt z rzeczywistością". Andruszkiewicz o rezolucji ws. "strefy wolności LGBT"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 10:14
- Czasami mam wrażenie, kiedy słucham, czym zajmuje się Parlament Europejski, że niestety, ale UE zdecydowanie traci kontakt z rzeczywistością, dlatego że dzisiaj świat stoi w obliczu wielkiego powrotu wyścigu mocarstw. (...) natomiast Unia Europejska zajmuje się prawami gejów. Coś tu nie gra - ocenił Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w kancelarii Rady Ministrów.
rozwiń zwiń