X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zdrowie w pandemii. Dr Żukowski: obecna sytuacja może spowodować, że młodzi zmienią się na stałe

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 21:00
- Teoretycznie młodzi lepiej poruszają się w świecie wirtualnym, jednak z drugiej strony brak kontaktu z rówieśnikami czy edukacja domowa spowodowały, że znaleźli się w stanie szczególnego stresu. Sytuacja ta może się przyczynić do tego, że to właśnie młodzi ludzie trwale się zmienią. Bardziej niż inne pokolenia - ocenił stan psychiczny młodych Polaków w czasie pandemii dr Tomasz Żukowski, socjolog.
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej przeprowadzono badanie, które pokazało, że dorośli źle znoszą sytuację pandemii - 1/3 balansuje na granicy depresji lub też ją przekroczyła. W badaniu wzięło udział ponad 100 nastolatków, aż 44 proc. ma objawy depresyjne, czyli spełnia kryteria łagodnego epizodu depresji.  

senior wsparcie shutterstock 1200x660.jpg
"Srebrny Odcień Depresji". Rusza kampania fundacji Itaka poświęcona depresji wśród seniorów

Młodzi

Zdaniem dra Tomasza Żukowskiego trudno mówić o wielu zmianach, jakie w naszym zdrowiu przyniosła pandemia, bo będzie one jeszcze trwała i może przynieść nowe zmiany, jednak już teraz można zauważyć, że znacznie pogorszyło się nasze samopoczucie. - Nie ulega wątpliwości, że już w tej chwili mamy do czynienia ze zjawiskiem wyraźnego pogorszenia się ludzkich nastrojów. W 2020 roku znacznie spadł optymizm i wzrosło zniechęcenie, znużenie, bezradność. Zwiększyła się także krytyka władzy. Jednak w dalszym ciągu wśród przeważających uczuć jest to, że coś nam w życiu się udało i duma z własnych osiągnięć. Jest to nieustannie na dwóch pierwszych miejscach - powiedział.

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: dr Tomasz Żukowski (politolog, socjolog)
Data emisji: 05.03.2021
Godzina emisji: 20:33

dz

Czytaj także

Miłość i życie towarzyskie w czasach zarazy. Warto randkować online?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 12:40
Pandemia koronawirusa sprawiła, że randki również przeniosły się do internetu. - Randkowanie jest częścią życia, więc musi się dostosować do panujących warunków i zasad - mówi Joanna Godecka, psychoterapeutka. Jakie korzyści płyną z wideo randek? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przejąć kontrolę nad własnymi lękami?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:23
Żołądek podchodzi nam do gardła, a serce bije jak szalone – każdy z nas doświadczył kiedyś uczucia strachu. Można z nim jednak skutecznie walczyć, a jego pokonanie dodaje nam pewności siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poza dożywianiem także pomoc psychologiczna. PAH rozszerza program Pajacyk

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 05:36
Polska Akcja Humanitarna rozszerza swój najbardziej znany program “Pajacyk”. Ma to być odpowiedź na rosnącą od początku epidemii koronawirusa liczbę dzieci, które potrzebują wsparcia psychologa.
rozwiń zwiń