X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Znak nadziei w czasie covidowej rzeczywistości". Prof. Grochmalski o wizycie papieża Franciszka w Iraku

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 12:50
- Irak jest na jedenastym miejscu, jeśli chodzi o skalę prześladowań chrześcijan - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock.com/AM113

Papież Franciszek wyruszył z 4-dniową pielgrzymką do Iraku. Wizycie towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa związane z zagrożeniem sanitarnym i terrorystycznym. To pierwsza wizyta głowy Kościoła katolickiego w tym kraju.

Zdaniem gościa PR24, tylko w jednym momencie papież będzie uczestniczył tam z dużą grupą wiernych. - W innych miejscach Franciszek będzie poruszał się samochodem pancernym. Ta pielgrzymka ma łączyć kilka elementów, bo to także pierwsza w czasie covidowej rzeczywistości, a to jest sygnał wielkiej nadziei dla świata - podkreślił.

Papież Franciszek 1200 free.jpg
"Znak nadziei i zaproszenie do przebaczenia". Ks. Halemba o pielgrzymce papieża do Iraku

"Impuls do przodu"

Dodał, że trzeba pamiętać, iż koronawirus obnażył wiele słabości w człowieku, stąd wyzwanie Franciszka polega na daniu mocnego impulsu do przodu, także w kontekście niebezpieczeństwa panującego w Iraku.

Włoskie media wskazują, że pielgrzymka Franciszka obciążona jest dużym ryzykiem, bo sytuacja polityczna w Iraku nie jest stabilna i często dochodzi tam do zamachów terrorystycznych.

Papież w orędziu do Irakijczyków apelował o pokój i pojednanie. Wskazał też na tragedię irackich chrześcijan, którzy z powodu wojny i prześladowań zostali w większości zmuszeni do opuszczenia kraju.


Posłuchaj
24:30 PR24_mp3 2021_03_05-11-33-38.mp3 Prof. P. Grochmalski o wizycie papieża w Iraku ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej)

Data emisji: 05.03.2021

Godzina: 11.33 

Czytaj także

"Wizyta ojca świętego przypomni o ich istnieniu". Rakowski o chrześcijanach w Iraku

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 17:58
- To dobry czas na to, żeby pomimo problemów, światowa opinia publiczna poznała irackich chrześcijan - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej, komentując wizytę papieża Franciszka w Iraku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież przybył z historyczną pielgrzymką do Iraku. "Garstka chrześcijan wymaga umocnienia"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 12:10
Papież Franciszek przybył z 4-dniową pielgrzymką do Iraku. Wizycie towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa związane z zagrożeniem sanitarnym i terrorystycznym. Samolot Alitalii z papieżem, jego współpracownikami i dziennikarzami po ponad czterogodzinnym locie wylądował w południe w Bagdadzie.
rozwiń zwiń