X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Apel ws. listu pracowników TVN. Hajdasz: nie można nad tym przechodzić do porządku dziennego

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 13:19
- Za dużą rolę w polskiej rzeczywistości publicznej odgrywa TVN, by przechodzić nad tego typu listem do porządku dziennego - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Jolanta Hajdasz, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zaapelowało o wyjaśnienie zarzutów wobec TVN Grupy Discovery, które pojawiły się we wpisie byłego pracownika firmy i anonimowym liście, oraz zapowiedziało monitorowanie sprawy.
Siedziba TVN w Warszawie
Siedziba TVN w WarszawieFoto: Mateusz Włodarczyk/Forum

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że jest to reakcja na sygnały o możliwości stosowania w TVN cenzury prewencyjnej. - Nie informowano o tzw. szczepieniach celebrytów oraz tym, że zostały zaszczepione poza kolejnością osoby z kierownictwa stacji. Nie było pełnej informacji, że wśród zaszczepionych z kierownictwa stacji jest więcej niż jedna osoba. Z informacji zawartych w liście wynika, że dziennikarzom zakazano poruszania tego tematu. Wydawano oświadczenia, które nie oddawały rzeczywistej sytuacji - powiedziała Jolanta Hajdasz.

tvn24 free 663.jpg
List pracowników TVN. Wojciech Biedroń: te informacje wskazują na możliwość popełniania przestępstw

Jej zdaniem jest to bardzo niebezpieczny mechanizm. - Pokazuje, że decyzje, które powinny być podejmowane przez dziennikarzy i szefostwo redakcji, były podejmowane arbitralnie przez pion właścicielski. Decyzje narzucano wbrew woli pracowników. Jest to kluczowe, ponieważ media nie są biznesem jak inne, że jednoosobowo decyduje właściciel o tym, co można publikować. Środki komunikacji mają swoją rolę, wpływają na politykę i sprawy społeczno-gospodarcze. Dlatego tak rygorystycznie przestrzega się w mediach rozdziału pionu właścicielskiego, który musi się kierować filozofią maksymalizacji zysków, od tego, gdzie zapadają rzeczywiste decyzje. Nie zawsze decyzje biznesowe będą w interesie odbiorcy. Mamy do czynienia z pogwałceniem zasad, na których funkcjonują wolne media. W tej sytuacji doszło też do poważnego konfliktu interesów. Chodziło o sprawę wywołującą konflikty społeczne, bo taką była kwestia pierwszeństwa szczepień. Wszyscy są w tej samej sytuacji i czekają na swoją kolej. Pokazanie istniejącego de facto podziału na lepszych i gorszych było informacją o ogromnych skutkach społecznych. Ukrywanie tego było cenzurą, której zakazuje konstytucja - podkreśliła Hajdasz. 

Posłuchaj
10:07 PR24_mp3 2021_03_03-10-43-30.mp3 Jolanta Hajdasz o sprawie listu pracowników TVN (Temat dnia/Gość PR24)

Zarzuty wobec TVN Grupy Discovery w zeszły piątek przedstawił we wpisie facebookowym Kamil Różalski, który przez ponad 20 lat pracował w firmie jako operator obrazu. Zapowiedział, że w najbliższym czasie poda konkretniejsze, udokumentowane informacje na ten temat. Natomiast w poniedziałek do większości czołowych redakcji w Polsce i wielu amerykańskich trafił anonimowy list podpisany przez pracowników TVN, w którym obszernie opisano zarzuty wobec kierownictwa firmy dotyczące zarządzania spółką i traktowania pracowników.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Jolanta Hajdasz
Data emisji: 3.03.2021
Godzina emisji: 10:43

PR24

Czytaj także

"Tak się zabija telewizję". Dramatyczny list pracowników TVN ws. patologii w stacji

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 20:50
Kierując się tylko tabelką Excela, nie można kierować telewizją, bo się ją zniszczy. Ludzie bez pasji zniszczą każdy biznes - piszą w dramatycznym liście otwartym pracownicy TVN. Ostatnimi czasy stacja zmaga się z coraz poważniejszym kryzysem wizerunkowym.
rozwiń zwiń