X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie ma wzrostów zakażeń w grupach osób zaszczepionych". Dr Sutkowski o skuteczności szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 21:32
- Mamy bardzo dużą skuteczność szczepionek. Nie widzimy wzrostów zakażeń w grupach zaszczepionych. Doskonale się to sprawdza także u osób starszych, zaszczepionych preparatami firmy Pfizer - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego.
Dr Michał Sutkowski
Dr Michał SutkowskiFoto: Foto: PR24/PJ

Zdaniem gościa PR24 można założyć, że trzecia fala epidemii koronawirusa w Polsce będzie przebiegała w podobny sposób jak poprzednie. 

Xi duda 1200 forum.jpg
"Jesteśmy gotowi dostarczyć Polsce szczepionki". Prezydent Chin rozmawiał z Andrzejem Dudą

- Spodziewamy się, że ta trzecia fala będzie podobna do poprzednich. Najbardziej pesymistyczne warianty mówią jednak nawet o 30 czy 40 tysiącach zakażeń na dobę. Mam nadzieję, że to się nie sprawdzi - podkreślił dr Michał Sutkowski. 


Posłuchaj
13:43 PR24_mp3 2021_03_02-20-15-54.mp3 Dr Michał Sutkowski o epidemii i szczepieniach (Temat dnia)

 

- Wiemy, że 70-80 proc. sytuacji podczas epidemii zależy od nas. Wiemy, że mamy dużo odmiany brytyjskiej koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wiemy też, jak przebiega proces szczepionkowy – jest od nas mocno niezależny, wykonujemy tylko jedną czwartą tego, co moglibyśmy wykonać, z uwagi na brak szczepionek - zaznaczył lekarz. 

Czytaj także:

Zwrócił także uwagę na wysoką skuteczność szczepień. - Mamy bardzo dużą skuteczność szczepionek. Nie widzimy wzrostów zakażeń w grupach zaszczepionych. Doskonale się to sprawdza także u osób starszych zaszczepionych preparatami firmy Pfizer - powiedział Sutkowski. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: dr Michał Sutkowski (prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego)

Data emisji: 02.03.2021

Godzina: 20.15

bartos

Czytaj także

Dr Posobkiewicz: jeśli ktoś nie wierzy w szczepienia, polecam spojrzeć na statystyki z Izraela

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 12:42
- Kluczową rolę w wygaśnięciu pandemii odegra liczba osób, które przestają być wektorami, czyli osobami niemającymi odporności. W Izraelu przy wysokim poziomie szczepień obserwuje się spadek liczby zakażeń - powiedział dr Marek Posobkiewicz ze szpitala MSWiA w Warszawie, były Główny Inspektor Sanitarny.
rozwiń zwiń