X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Orzeczenie TSUE. Jan Parys: traktat wyklucza ingerencje zewnętrzne w nasze sądownictwo

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 14:14
- TSUE zdaje sobie sprawę, że narusza traktat i mówi tylko o możliwych sprzecznościach. Nie przesądza sprawy ostatecznie. Myślę, że nasz rząd powinien stać twardo na gruncie dosłownego czytania traktatu, który wyklucza ingerencje zewnętrzne w nasze sądownictwo - powiedział o orzeczeniu TSUE Jan Parys, ekspert ds. międzynarodowych.
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

TSUE orzekł we wtorek, że "kolejne nowelizacje ustawy o KRS, które doprowadziły do zniesienia skutecznej kontroli sądowej rozstrzygnięć Rady o przedstawieniu prezydentowi wniosków o powołanie kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, mogą naruszać prawo UE".

TSUE Luksemburg free shutter 1200.jpg
"Zaktywizowała polityków opozycji". Dr Machnik o decyzji TSUE

"Budzą zastrzeżenia"

Zdaniem Jana Parysa orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej już od dawna budzą wiele zastrzeżeń. - Orzeczenia TSUE od dawna budzą zastrzeżenia wielu ludzi, dlatego że sędziowie tego trybunału, przynajmniej w połowie, są powiązani ideologicznie z instytucjami, które finansował bądź finansuje George Soros. Jeżeli jego wychowankowie wpływają na wyroki to jest to zabawa - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 ocenił, że polski rząd powinien stać twardo przy swoich racjach i nie pozwolić na ingerencję zewnętrzną w polski wymiar sprawiedliwości. - TSUE zdaje sobie sprawę, że narusza traktat i mówi tylko o możliwych sprzecznościach. Nie przesądza sprawy ostatecznie. Myślę, że nasz rząd powinien stać twardo na gruncie dosłownego czytania traktatu, który wyklucza ingerencje zewnętrzne w nasze sądownictwo - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj

23:18 PR24_mp3 2021_03_02-13-35-16.mp3 Jan Parys o orzeczeniu TSUE ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Parys (były szef MON, ekspert ds. międzynarodowych)
Data emisji: 02.03.2021
Godzina emisji: 13:33

dz

Czytaj także

TSUE zajmie się odwołaniem Niemiec od korzystnej dla Polski decyzji. Chodzi o gaz z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 07:50
W Luksemburgu w środę ok. godz. 14.30 rozpocznie się rozprawa dotycząca odwołania Niemiec od korzystnego dla Polski orzeczenia unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Gazociągu Opal, lądowej odnogi Nord Streamu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wójcik: chcemy, by TSUE zbadał powiązanie praworządności z funduszami UE

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:57
– Chcemy, żeby Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozstrzygnął kwestię, czy jest podstawa prawna do tego, żeby tego rodzaju mechanizm przyjmować. Przypomnę, chodzi o mechanizm łączący praworządność ze środkami unijnymi. Uważamy, że takiej podstawy prawnej nie ma – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik z Solidarnej Polski, minister w kancelarii premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W TSUE w Luksemburgu rozprawa ws. pytań prejudycjalnych SN

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 07:54
W TSUE w Luksemburgu odbędzie się we wtorek rozprawa dot. pytań prejudycjalnych, jakie w 2019 r. zadała Izba Cywilna Sądu Najwyższego ws. niezawisłości i bezstronności sądu, w którym zasiada sędzia powołany jeszcze przez Radę Państwa PRL lub poprzednią Krajową Radę Sądownictwa.
rozwiń zwiń