X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pomysły na odbudowę gospodarki. Prof. Marciniak: to sprawdzian umiejętności działania w trudnej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 11:34
- Kryzys pandemiczny uruchamia konieczność myślenia o tym, jak powiększać kapitał polityczny. Jest to sprawdzian dla tego, czy partie polityczne potrafią w sposób pragmatyczny podejmować decyzje w trudnej sytuacji - powiedziała o propozycjach wyjścia z pandemii obozu rządzącego oraz Platformy Obywatelskiej prof. Ewa Marciniak, politolog.
Ewa Marciniakfot.PR24MS
Ewa Marciniak/fot.PR24/MSFoto: PR24

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w piątek projekt Krajowego Planu Odbudowy po pandemii koronawirusa. Opiera się on o wykorzystanie funduszy unijnych, które trafią do naszego kraju w ramach obowiązującego budżetu Wspólnoty. Swoją propozycję przedstawiła także Platforma Obywatelska. O politycznym znaczeniu takich posunięć powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 politolog, prof. Ewa Marciniak.

prof . Elżbieta Mączyńska1200.jpg
Odbudowa gospodarki. Prof. Mączyńska: UE chce zharmonizować cele gospodarcze, społeczne i ekologiczne

Działanie w kryzysie

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, przedstawianie przez partie swoich propozycji wyjścia z pandemii ma na celu pokazanie wyborcom, że mają one plan na kryzys i nadal są potrzebne. - Z politologicznego punktu widzenia, propozycje walki z pandemią są próbą pokazania, że partie polityczne są potrzebne obywatelom i mają propozycje na wyjście z kryzysu. W propozycji Zjednoczonej Prawicy widać dwa rodzaje działań: tu i teraz oraz długofalowe. Oznacza to, że w ten sposób chcą trafić do różnych grup wyborców - powiedziała.

Czytaj także:

Politolog zaznacza, że obecny czas niesie za sobą konieczność i okazję do budowania lub poszerzania swojego grona wyborców. - W obu propozycjach widać budowanie kapitału politycznego. Kryzys pandemiczny uruchamia konieczność myślenia o tym, jak go powiększać. Jest to sprawdzian dla tego, czy partie polityczne potrafią w sposób pragmatyczny podejmować decyzje w trudnej sytuacji - powiedziała.

- Dobrze, że są takie propozycje, bo wciąż podmioty polityczne mają swoich zwolenników, ale i możliwości pozyskania nowych. Muszą pokazywać się jako partie, którym warto zaufać - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:14 PR24_mp3 2021_03_02-11-08-34.mp3 Prof. Ewa Marciniak o propozycjach wyjścia z kryzysu ("Gość PR 24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: prof. Ewa Marciniak (politolog, UW)
Data emisji: 02.03.2021
Godzina emisji: 11:09

dz

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy po pandemii. Dziś pierwsza z zapowiadanych debat

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 02:39
O godzinie 13 rozpocznie się pierwsza z trzech debat dotyczących Krajowego Planu Odbudowy. W ubiegły piątek rząd rozpoczął konsultacje społeczne dokumentu, który wskazuje na co zostaną wykorzystane środki unijne z Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bransoletka zawiadomi o złamaniu kwarantanny. Izrael testuje nową technologię

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 05:19
Izrael rozpoczął program pilotażowy technologii, pomagającej władzom egzekwować przestrzeganie obowiązku kwarantanny. Chodzi o bransoletkę, którą podróżni wracający do domu z zagranicy mogą nosić i która powiadamia odpowiednie służby o naruszaniu obowiązku izolowania się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wariant brany pod uwagę". Rzecznik rządu o ewentualnych lockdownach powiatowych

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 10:01
- Lockdowny powiatowe to wariant brany pod uwagę, ale wszystko zależy od struktury zakażeń w danym województwie. Decyzja w tym zakresie nie zapadła, ale jest to jedna z opcji regionalizacji obostrzeń - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń