X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Autorzy obawiają się represji". Prof. Paruch o liście pracowników TVN

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 10:40
- Wielkim dobrem jest pluralizm medialny, który nastał w Polsce po 2015 r., w takich sytuacjach możemy go docenić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS w Lublinie, komentując list otwarty pracowników TVN. 
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24

Tematem audycji był list otwarty napisany przez dziennikarzy i pracowników stacji TVN, w którym zwracają oni uwagę na szereg patologii w zarządzaniu stacją. W liście otwartym przypomniano aferę szczepionkową, w którą zamieszane były najważniejsze w TVN-ie i polskim oddziale Discovery (właściciela stacji) osoby.

tvn forum 1200 .jpg
"Tak się zabija telewizję". Dramatyczny list pracowników TVN ws. patologii w stacji

- Martwiące jest to, że jest to list anonimowy - powiedział gość rozmowy. - Jego autorzy obawiają się represji - dodał. Profesor zwrócił uwagę na pozycję, jaką zajmują w stacji autorzy, o czym świadczyć mają informacje zawarte w liście. - Osoby, które ten list napisały, są dość dobrze poinformowane o sytuacji wewnętrznej w TVN - zauważył prof. Paruch. 


Posłuchaj
16:34 _PR24_AAC 2021_03_02-09-43-14.mp3 Prof. Waldemar Paruch: mamy kontekst następny - widzimy jak powstaje bańka medialna ("Temat dnia/Gość PR24")

 


Zdaniem politologa, sprawa ta dobrze obrazuje również proces powstawania bańki medialnej. - Mamy kontekst następny - widzimy jak powstaje bańka medialna - ocenił.

- Dowiadujemy się, że prawdopodobnie centrala amerykańska nie jest powiadamiana o procesach dziejących się w Polsce w sposób rzetelny - stwierdził prof. Paruch. Dodał jednocześnie, że "to bardzo ważny list, bo ujawnia to, co wcześniej podejrzewaliśmy". 


Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS w Lublinie)
Data emisji: 02.03.2021
Godzina emisji: 09.33

kb

Czytaj także

"To już nie jest moje miejsce". Kolejny dziennikarz odchodzi z TVN

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 11:28
Igor Sokołowski, dziennikarz i prezenter TVN24, odchodzi z tej telewizji informacyjnej. W czwartek wieczorem wysłał pożegnalnego e-maila do kolegów z redakcji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Patologie stały się chlebem powszednim". Były pracownik TVN o sytuacji w stacji

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 22:28
"Nieprawdopodobnym jest to, że telewizja ta ma czelność pouczać innych w aspekcie etyki, sama nie przestrzegając u siebie podstawowych standardów i przepisów prawa" - głosi wpis na profilu na Facebooku Kamila Różalskiego, byłego pracownika TVN. Zarzuca on też stacji "mobbing" i "nepotyzm".
rozwiń zwiń