X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ducha narodu i wolności zabić nie można". Jan Józef Kasprzyk o Żołnierzach Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 13:47
- Walcząc w tym najdłużej trwającym w dziejach Rzeczypospolitej powstaniu, jakim było powstanie antykomunistyczne, pokazali, że ducha narodu i ducha wolności zabić nie można i zabić się nie da - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na temat Żołnierzy Wyklętych.
Jan Józef Kasprzyk
Jan Józef KasprzykFoto: PR24/AK

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 "musimy oddać hołd tym wszystkim, dzięki którym jesteśmy wolni iw tej grupie wielu pokoleń, którzy walczyli o honor, o wolność, o niepodległość Polski po II wojnie światowej z komunistycznym najeźdźcą".

Żołnierze Wyklęci free 1200.jpg
W Ostrołęce powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Dyrektor placówki: chcemy pokazać drogę tych ludzi

- To ci, którzy przenieśli sztandar niepodległości we współczesność, bo oni słusznie zdiagnozowali, że w 1945 r. nie przychodzi wyzwolenie, tylko przychodzi kolejne zniewolenie - stwierdził Jan Józef Kasprzyk.


Posłuchaj
22:47 PR24_mp3 2021_02_28-13-05-56.mp3 Jan Józef Kasprzyk o Żołnierzach Wyklętych (Temat Dnia/Gość PR24)

Podkreślił, że "społeczeństwo, które walczy, nie da się zbolszewizować. Myśmy udowadniali jako naród, że nie chcemy być zbolszewizowani". - Żołnierze Niezłomni podjęli walkę, wywodząc ją z umiłowania wolności - powiedział.

Czytaj także:

- Przez blisko dwadzieścia lat bronili Polski przed utratą suwerenności, przed sowietyzacją, bronili polską wieś przed kolektywizacją, czyli przed wszystkimi pomysłami ze Wschodu, które miały na celu wprost włączenie nas do bloku państw sowieckich - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24" 
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Jan Józef Kasprzyk (Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych)
Data emisji: 28.02.2021
Godzina emisji: 13.05

itom/pr24

Czytaj także

Liczne koncerty, wystawy i debata. Przed nami obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 16:50
W weekend wiele instytucji rozpoczyna wydarzenia związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przypadające 1 marca święto upamiętnia uczestników powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy walczyli z sowietyzacją Polski po 1944 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: naszym obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o "Żołnierzach Wyklętych"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 12:00
Naszym obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o "Żołnierzach Wyklętych" - mówi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w przesłaniu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ich nierówna walka, za którą wielu z nich zapłaciło życiem, jest wzorem patriotyzmu najwyższej próby - dodaje.
rozwiń zwiń