X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wysłannik Polskiego Radia na MŚ w Oberstdorfie: rozpierała nas duma, gdy patrzyliśmy na skoki Piotrka Żyły

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 08:37
- Mam wrażenie, że ze względu na osobę Piotrka jego zwycięstwo smakuje nam jeszcze bardziej. Jest w tym jeszcze jakiś dodatkowy smaczek. Taki sukces zawsze dodaj skrzydeł - powiedział Marek Solecki, wysłannik Polskiego Radia na mistrzostwa świata w Oberstdorfie.
Piotr Żyła po zdobyciu mistrzostwa świata
Piotr Żyła po zdobyciu mistrzostwa świata Foto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Piotr Żyła zdobył złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Choć w obecnym sezonie Pucharu Świata Żyła spisuje się solidnie, to na podium konkursu MŚ na normalnej skoczni nie widzieli go chyba nawet najwięksi optymiści. 34-latek do tej pory sukcesy odnosił na większych obiektach, a na normalnym jego najlepszym wynikiem w MŚ było 19. miejsce.

Piotr Żyła 1200.jpg
Oberstdorf 2021. Piotr Żyła był dotąd... zbyt mało wyluzowany? Doleżal: on ma swój system

- To był zaszczyt, duma nas rozpierała, gdy patrzyliśmy na skoki Polaka. Mam wrażenie, że ze względu na osobę Piotrka jego zwycięstwo smakuje nam jeszcze bardziej. Jest w tym jeszcze jakiś dodatkowy smaczek. Taki sukces zawsze dodaj skrzydeł. Widziałem już komentarze mówiące o tym, że nie wyobrażamy sobie kolejnych mistrzostw za dwa lata bez Piotrka, bo jak by to miało być, żeby mistrz nie bronił tytułu - wskazał Marek Solecki.

Posłuchaj
21:43 PR24_mp3 2021_02_28-08-06-46.mp3 Marek Solecki i Andrzej Grabowski o zdobyciu mistrzostwa świata przez Piotra Żyłę ("Temat dnia/Gość PR24")

Andrzej Grabowski, który również śledzi zmagania skoczków w Oberstdorfie, stwierdził, że sobota była wspaniałym dniem dla polskich kibiców, którzy mogli przeżyć szczególne chwile. Zaznaczył, że Żyła jest "tytanem pracy" i mistrzostwo świata jest nagrodą za jego wysiłek.

- Gdy spytałem go o dedykację triumfu, powiedział, że dedykuje go ciężkiej pracy i dobrej zabawie. To jest chyba cała definicja i podsumowanie życia Piotra Żyły. Choć ma 34 lata, to absolutnie nic nie wskazuje, by miał kończyć karierę. Adam Małysz tłumaczył, że nasz nowy mistrz świata może jeszcze skakać 10 lat. Piotrek odgraża się, że może do tego dojść. Nie możemy tego wykluczyć, jest tak dobrze przygotowany fizycznie, że pod tym względem nie ma chyba obaw - dodał dziennikarz.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24" 
Prowadzący: Wiesław Molak
Goście: Marek Solecki i Andrzej Grabowski, wysłannicy Polskiego Radia na mistrzostwa świata
Data emisji: 28.02.2021
Godzina emisji: 08.07

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Oberstdorf 2021: norweskie media o triumfie Piotra Żyły. "Wygrało doświadczenie"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 07:37
Zwycięstwo Piotra Żyły i "dopiero" 4. miejsce Halvora Egnera Graneruda w konkursie mistrzostw świata na normalnej skoczni jest sporym zaskoczeniem dla norweskich mediów. Dziennikarze podkreślają, że Polak wygrał dzięki większemu doświadczeniu, a Norweg spalił się psychicznie podczas zawodów.
rozwiń zwiń