X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stosunek USA do budowy Nord Stream 2. Małgorzata Schulz: nadal jest szansa, aby tego projektu nie było

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 17:56
- Ameryka w tym momencie skupia się na walce z pandemią. To strona europejska powinna przypominać, że to jest ważne i ta kwestia ma znaczenie także dla USA - powiedziała o budowie Nord Stream 2 w Polskim Radiu 24 Małgorzata Schulz, korespondentka polskich mediów w USA.
Budowa Nord Stream 2
Budowa Nord Stream 2Foto: Shutterstock.com / Allthings Berlin

Tematem rozmowy była polityka zagraniczna USA i relacje polsko-amerykańskie. - Gabinet nowego prezydenta USA nadal jeszcze jest tworzony. Są jeszcze 23 stanowiska do wypełnienia, a tylko 10 zatwierdzonych. Odbywa się to dość powoli, ale teraz najważniejszą kwestią jest kwestia możliwości opanowania pandemii - zwróciła uwagę Małgorzata Schulz.

1200_Rau_TT.png
Zbigniew Rau: w kontekście NS2 sekretarz stanu USA powiedział mi "nic o was bez was"

"Nadal jest szansa"

- Ostatnia rozmowa sekretarza stanu Antony'ego Blinkena z szefem MSZ Zbigniewem Rau zawierała przypomnienie najważniejszych elementów współpracy między USA a Polską, w tym kwestię NATO. W tym momencie wygląda to bardzo dobrze i oby ta współpraca i wzajemne stosunki układały się w tym kierunku - dodała.

Korespondentka odniosła się do amerykańskich reakcji na obraz mediów w Polsce. - W jednym zdaniu można ująć to, co jest komentowane także w prasie amerykańskiej. Istotne jest pokazanie tego, jak faktycznie wygląda sytuacja prasy w Polsce. Do USA nie docierają relacje z rzeczywistej sytuacji, przekazywane jest to jednostronnie i jednostronnie pokazywana jest sytuacja konfliktu. MSZ próbował wytłumaczyć, że Polska jest krajem demokratycznym i niezagrożona jest demokracja ani niczyja wolność. Być może tych rozmów będzie więcej i stronie polskiej uda się to przedstawić - podkreśliła.

Czytaj również:

- Naciski są i stronie amerykańskiej się to nie podoba, ale trudno powiedzieć jaki będzie rezultat. Ameryka w tym momencie skupia się na walce z pandemią. To strona europejska powinna przypominać, że to jest ważne i te kwestie mają znaczenie także dla USA. Jeśli będzie to przeprowadzane, nadal jest szansa, aby tego projektu nie było - podsumowała rozmówczyni, komentując stosunek Stanów Zjednoczonych do budowy gazociągu Nord Stream 2.

Posłuchaj
14:01 PR24_mp3 2021_02_27-17-35-07.mp3 Małgorzata Schulz o polityce zagranicznej USA i relacjach Polski z administracją Joe Bidena (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Małgorzata Schulz 
Data emisji: 27.02.2021
Godzina emisji: 17.35

pkr

Czytaj także

Budowa Nord Streamu 2. Jan Parys: Niemcy w ten sposób zasilają zbrojenia rosyjskie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 15:30
- Powstaje pytanie, czy nowy parlament USA zareaguje dostatecznie ostro, co zrobi, gdy Nord Stream będzie uruchomiony. Już jest bardzo blisko do jego ukończenia. Być może Ameryka okaże się bezradna wobec tej rosyjsko-niemieckiej współpracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okaże się, czy ważniejsza jest solidarność europejska, czy projekty biznesowe". Ćwik o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 16:28
- To, co mówi strona niemiecka, to nie jest dobry kierunek i prognostyk do budowania wspólnej przyszłości Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Ćwik, zastępca szefa kancelarii Prezydenta RP, komentując prace nad budową gazociągu na dnie Bałtyku. 
rozwiń zwiń