X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kik: PiS wygrało wybory z myślą o reformowaniu kraju, koalicjanci myślą tylko o swojej partii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 21:28
- W grę wchodzą cele, jakie postawiły sobie partie sojusznicze PiS, wchodząc w koalicję. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory z myślą o reformowaniu kraju. Jego sojusznicy weszli do koalicji z myślą o wzmocnieniu swoich partii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. 
Prof. Kazimierz Kik, politolog
Prof. Kazimierz Kik, politolog Foto: PR24/AK

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki przybliżył szczegóły Krajowego Planu Odbudowy. Program opiera się na pięciu filarach, a jednym z nich jest transformacja energetyczna.

Czytaj także:
pmm free tt 663 1 .jpg
"Jest jednym z istotnych filarów naszego wielkiego programu gospodarczego". Premier o Krajowym Planie Odbudowy

W ramach europejskiego Funduszu Odbudowy Polska otrzyma 57 miliardów euro. Program nie podoba się Solidarnej Polsce, która twierdzi, że zawarte w nim założenia energetyczne doprowadzą do wzrostu cen i konfliktów społecznych.

Skłócona Polska

- Fundusz Odbudowy daje Polsce ogromną możliwość na przyspieszenie wzrostu gospodarczego, a nade wszystko zmniejszenie dystansu cywilizacyjnego pomiędzy Polską a Unią Europejską - mówił prof. Kazimierz Kik. - Skłócona Polska może nie być w stanie w optymalny sposób tej wielkiej historycznej okazji wykorzystać - skomentował gość PR24.

Jak zauważył rozmówca, obecnie "Polska jest skonfliktowana wewnętrznie". - Bardzo niedobrze się staje, że duża część polskiej sceny politycznej kieruje się partyjnymi niechęciami zamiast wspólnym interesem - mówił politolog.

Czytaj także:

Konflikt w koalicji

Czytaj także:
semka.jpg
Piotr Semka: Jarosław Kaczyński jest zmęczony sporami w Zjednoczonej Prawicy

Ekspert stwierdził, że obecna sytuacja w Zjednoczonej Prawicy jest wynikiem "sporu ambicjonalnego". Jak tłumaczył gość PR24, "w grę wchodzą cele, jakie postawiły sobie partie sojusznicze PiS, wchodząc w koalicję".

- PiS wygrał wybory z myślą o reformowaniu kraju. Jego sojusznicy weszli do koalicji z myślą o wzmocnieniu swoich partii - wyjaśnił politolog. - To jest różnica punktów ciężkości w polityce - dodał prof. Kik.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
22:52 PR24_mp3 2021_02_26-20-06-22.mp3 Prof. Kazimierz Kik o relacjach w Zjednoczonej Prawicy ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadził: Piotr Wąż
Gość: prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
Data emisji: 26.02.2021
Godzina emisji: 20.06

jbt/pr24

Czytaj także

Publicysta o Zjednoczonej Prawicy: wspólny cel, ale różne ambicje poszczególnych osób

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 12:15
- Jest możliwe, że prezes PiS Jarosław Kaczyński sam namaści kogoś, kto weźmie po nim schedę - powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski, publicysta "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wierzę w to, żeby koalicja się rozpadła". Lisicki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:30
- Mamy do czynienia z czymś, co można nazwać taką formą potyczek, walki o swoją pozycję i swoje miejsce w obrębie Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń