X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polityka PO. Prof. Andrzej Gil: społeczeństwo myśli o pandemii, a nie o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:39
- Temat aborcji będzie ciągle wykorzystywany przez opozycję, ale nie przyniesie to efektu. Społeczeństwo bardziej myśli o tym, żeby odpocząć po lockdownie i koronawirusie. Myślę, że to Polska 2050 Szymona Hołowni stanowi w tej chwili konkurencję dla Platformy Obywatelskiej - powiedział prof. Andrzej Gil, politolog.
PO ogłasza Pakt dla kobiet
PO ogłasza "Pakt dla kobiet"Foto: PAP/Paweł Supernak

Zarząd Platformy Obywatelskiej w zeszłym tygodniu przyjął nowe stanowisko partii w sprawie aborcji. PO opowiedziała się za "zagwarantowaniem każdej Polce znajdującej się w wyjątkowo trudnej sytuacji osobistej prawa do podjęcia przez nią - po konsultacji z psychologiem i lekarzem - indywidualnej decyzji o ewentualnym przerwaniu ciąży do 12. tygodnia w bezpiecznych medycznie warunkach". Komentatorzy polityczni widzą w tym ruchu chęć sięgnięcia po lewicowy elektorat.

Hołownia1200/PAP
Ruch Polska 2050. Koziński: Hołownia jest mądrzejszy o błędy swoich poprzedników

"Społeczeństwo myśli o lockdownie"

Prof. Andrzej Gil powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że Platforma Obywatelska, wykorzystując temat aborcji, popełnia błąd. - Temat aborcji będzie ciągle wykorzystywany przez opozycje, ale nie przyniesie to efektu. Społeczeństwo bardziej myśli o tym, żeby odpocząć po lockdownie i koronawirusie. Myślę, że to Polska 2050 Szymona Hołowni stanowi w tej chwili konkurencję dla Platformy Obywatelskiej, a nie PiS. Partii rządzącej długo PO nie dogoni - ocenił politolog.

Czytaj także: 

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, to odpowiednie wykorzystanie nastroju społeczeństwa zmęczonego pandemią jest kluczem do zwycięstwa. - Sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo płynna. Wydaje mi się, że Zjednoczona Prawica ciągle zagospodarowuje umysły wyborców. Natomiast ten, kto znajdzie patent na zmęczenie lockdownem i będzie umiał go wykorzystać, będzie kimś, kto będzie miał szansę powalczyć nawet o przyspieszone wybory - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
17:23 PR24_mp3 2021_02_25-14-33-03.mp3 Prof. Andrzej Gil o polityce prowadzonej przez PO ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Andrzej Gil (politolog, KUL)
Data emisji: 25.02.2021
Godzina emisji: 14:33

dz

Czytaj także

"Opozycja nie wyciąga wniosków z własnych błędów". Liziniewicz o "Koalicji 276"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 12:18
- Nie wiem, kto podpowiada opozycji te rozwiązania i jednoczenie się na siłę na trzy lata przed wyborami, ale jest to zła rada - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"), komentując propozycje powołania przez PO koalicji ugrupowań opozycyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma lewą marsz! Felieton Magdaleny Złotnickiej

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 08:06
Platforma Obywatelska wydała z siebie propozycję dotyczącą stworzenia "pakietu praw kobiet". Przy okazji ustami posłanki Izabeli Leszczyny wskazała na konieczność odrzucenia "skrajności lewicowych i prawicowych". Zabawne o tyle, że gdyby ów "pakiet" miał wejść w życie, to 90 procent krajowej lewicy zakwiliłoby ze szczęścia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityk PO grozi czystkami w TVP. "Postuluję zaoranie do dna z kamerzystami włącznie"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 18:31
Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSW, zaproponował nie tylko likwidację TVP Info, ale także masowe zwolnienia w Telewizji Polskiej, łącznie z osobami odpowiedzialnymi za kwestie techniczne.
rozwiń zwiń