X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Modzelewski: dynamika wzrostu dochodów z podatku VAT w Polsce była najwyższa w Europie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 16:22
- Po 2015 roku zahamowano przede wszystkim przyrost wyłudzeń z podatku VAT, co było najtrudniejszym zadaniem. Ci, którzy twierdzą, że nic się nie zmieniło, albo się na tym nie znają, albo działają w złej wierze, co często idzie w parze - powiedział prof. Witold Modzelewski, ekspert podatkowy.
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

- Media i część opozycji postanowiły zaatakować nie tylko rząd, ale przede wszystkim postanowiły zaatakować pewien etos naprawy państwa i naprawy instytucji. W ciągu tylko jednego - 2017 roku - ściągalność podatku VAT wzrosła o 30 mld zł - podkreślił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

sejm premier free tt 1200 .jpg
Premier: za rządów PO-PSL działalność mafii VAT-owskich nie była niczym ograniczona

Szef rządu przypomniał jednocześnie, że w roku 2015, ostatnim roku rządzenia Platformy Obywatelskiej wpływy z VAT wyniosły 123 mld zł, podczas gdy w roku 2020 wzrosły one do 184 mld zł.

Posłuchaj
08:43 PR24_mp3 2021_02_24-15-49-36.mp3 Prof. Witold Modzelewski o dochodach budżetowych z podatku VAT ("Temat dnia/Gość PR24")

- Między rokiem 2015 a 2020 dochody z podatku VAT wzrosły o 50 proc. To jest sukces, to najwyższa dynamika wzrostu dochodów budżetowych z tego podatku w Europie. Nie ma możliwości, by jedynie koniunktura przyniosła tak istotną zmianę - wskazał prof. Witold Modzelewski.

Ekspert podkreślił, że tylko w 2015 roku kwota zwrotów z podatku VAT osiągnęła sumę 100 mld zł. - Z czego lekko licząc, 20 proc. to były wyłudzenia. W kolejnych latach zahamowano przede wszystkim ich przyrost, co było najtrudniejszym zadaniem. Ci, którzy twierdzą, że nic się nie zmieniło, albo się na tym nie znają, albo działają w złej wierze, co często idzie w parze - stwierdził.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Gość: prof. Witold Modzelewski, ekspert podatkowy
Data emisji: 24.02.2021
Godzina emisji: 15.50

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Trzecia fala COVID-19. Prof. Boroń-Kaczmarska: wzrost zachorowań jest normalną cechą pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 20:57
- Można spodziewać się wzrostu zachorowań, ale jest to zjawisko towarzyszące pandemii. Ona cały czas "faluje". Miejmy nadzieję, że nasze zdyscyplinowanie będzie tak daleko idące, że nie przekroczymy pułapu 10 tys. zakażeń na dobę - powiedziała o możliwej trzeciej fali koronawirusa prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń