X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"PO nie potrafi działać inaczej niż nienawiścią i hejtem". Joanna Lichocka o krytyce pod adresem Marka Suskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 15:20
 - Przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia został teraz Marek Suski, natomiast w 2014 roku, za rządów PO-PSL, przewodniczącą Rady Programowej TVP była Iwona Śledzińska-Katarasińska. Wtedy żaden działacz PO nie podnosił z tego powodu krzyku - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych.
Joanna Lichocka
Joanna LichockaFoto: Magdalena Piejko

Marek Suski został przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia. Wiceprzewodniczącymi Rady zostały Małgorzata Gosiewska oraz Elżbieta Królikowska-Avis. Nominacja Suskiego wywołała falę komentarzy polityków opozycji. Uważają, że to przejaw upolitycznienia mediów publicznych. 

kwiatkowski EN 1200 .jpg
Zmiany w składzie Rady Mediów Narodowych. Dołączył do niej były prezes TVP

Zdaniem Joanny Lichockiej mamy do czynienia z popisem hipokryzji PO i przykładem na to, że partia nie potrafi działać inaczej niż nienawiścią i hejtem. - Formacja zrobiła program polityczny ze szczucia i nic więcej nie ma Polakom do zaoferowania. Muszą wprowadzać jad do debaty publicznej, tak też jest w tym przypadku - powiedziała poseł PiS. 

Wyjaśniła przy tym, że rady programowe mediów publicznych, na podstawie ustawy z 1992 roku, są formułowane przez zgłoszenia przedstawicieli klubów parlamentarnych. - Swoich przedstawicieli ma też PO i PSL. Przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia został teraz Marek Suski, natomiast w 2014 roku, za rządów PO-PSL, przewodniczącą Rady Programowej TVP była Iwona Śledzińska-Katarasińska. Wtedy żaden działacz PO nie podnosił z tego powodu krzyku. Takie jest prawo i zwyczaj, które obowiązują od lat. Politycy PO zdają sobie z tego sprawę, ponieważ zasiadają w Radzie Programowej Polskiego Radia. Proponowali nawet na przewodniczącego Rady Jana Ordyńskiego. To przykład hipokryzji, liczenia na to, że Polacy nie zdają sobie sprawy, jaki jest mechanizm wyłaniania Rad oraz polityki nienawiści. Tylko tyle ma do zaproponowania PO - tłumaczyła Joanna Lichocka.

Czytaj także: 

Jej zdaniem uruchomiono też hejt wobec Marka Suskiego. - To bardzo kompetentny polityk. Jego wizerunek w mediach jest ciągle wykrzywiany, nieadekwatnie do rzeczywistości. To pracowity i merytoryczny polityk, jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji kultury, który dobrze wie, jak powinny funkcjonować media publiczne - stwierdziła poseł PiS.

Rada Programowa to ciało doradcze, które liczy 15 członków. 10 wskazują ugrupowania parlamentarne, pięciu wybiera Rada Mediów Narodowych. - Rady Programowe nie mają decydującego głosu w żadnej sprawie dotyczącej mediów publicznych. Mają funkcję opiniotwórczą, bez wpływu na decyzje kadrowe i merytoryczne. Nie mogą niczego narzucić i niczego kazać mediom publicznym. Mamy próbę pokazania fikcyjnej rzeczywistości, licząc na to, że opinia publiczna nie orientuje się w kompetencjach Rady Programowej - podkreśliła gość Polskiego Radia 24.


Posłuchaj
22:42 PR24_mp3 2021_02_24-14-06-08.mp3 Joanna Lichocka gościem Magdaleny Złotnickiej (Temat dnia/Gość PR24)

W skład Rady Programowej Polskiego Radia 24 wchodzą również Piotr Apel, Renata Butryn, Maria Dłużewska, Jakub Kowalski, Anna Kwiecień, Marek Lewandowski, Jędrzej Karol Lipski, Jan Ordyński, Andrzej Różański, Tomasz Jan Siwak, Dariusz Wasielewski i Barbara Zdrojewska.


Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Joanna Lichocka (PiS)

Data emisji: 24.02.2021

Godzina: 14.06

PR24

Czytaj także

Krzysztof Czabański: bogactwo oferty to największa siła Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 12:22
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że Polskie Radio łączy tradycję i nowoczesność, szukając nowych sposobów na dotarcie do odbiorców. Podkreślił, że bogactwo oferty to największa siła Polskiego Radia, a jego archiwum to "archiwum polskiej kultury". 
rozwiń zwiń