X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wicedyrektor Biełsat TV: to Polska próbuje organizować koalicję po to, by Unia zareagowała ostrzej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 14:31
- Białorusini czekają na gest solidarności całej Unii Europejskiej. Polska dużo robi w tej sprawie, ale czekamy, aż obudzi się pozostała część Wspólnoty, która ma przecież poważne mechanizmy wpływu - powiedział Alaksiej Dzikawicki, wicedyrektor Biełsat TV.
Audio
  • Alaksiej Dzikawicki o sytuacji na Białorusi ("Temat dnia/Gość PR24")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: uzhursky/shutterstock.com

W Mińsku trwa kolejny proces, tym razem dziennikarki i lekarza. Kaciaryna Barysiewicz i Arciom Sarokin mogą trafić do więzienia nawet na trzy lata za opublikowanie danych o stanie zmarłego na skutek pobicia Ramana Bandarenki. Potwierdzili, że był trzeźwy, podczas gdy coś odwrotnego twierdził Alaksandr Łukaszenka. Kilka dni temu na dwa lata więzienia skazano młode reporterki telewizji Biełsat - Kaciarynę Andrejewą i Darię Czulcową.

Sąd free shutterstock 1200.jpg
W Mińsku trwa kolejny proces "za prawdę". Dziennikarce i lekarzowi grozi więzienie

- Termin procesów nie jest przypadkowy. Chodzi o to, by przed wiosną i przypadającym w marcu Dniem Niepodległości, który jest obchodzony nieoficjalnie na pamiątkę ogłoszenia w 1918 roku Białoruskiej Republiki Ludowej, zastraszyć dziennikarzy oraz innych obywateli - wskazał Alaksiej Dzikawicki.

Posłuchaj
23:27 PR24_mp3 2021_02_23-13-33-53.mp3 Alaksiej Dzikawicki o sytuacji na Białorusi ("Temat dnia/Gość PR24")

Rozmówca Magdaleny Złotnickiej odniósł się również do spotkania ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich UE w Brukseli. Jednym z tematów były represje reżimu w Mińsku wobec obywateli. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell powiedział po spotkaniu, że prace nad czwartym pakietem sankcji mogą się rozpocząć już niedługo.

- Jestem rozczarowany tym, co stało się w Brukseli. Być może będą jakieś sankcje, ale nie wiadomo dokładnie kiedy. Znowu była mowa o zaniepokojeniu. Jednak na takie sygnały nikt nie będzie reagował. Dziękuję polskim władzom, które próbują zbudować koalicję wokół spraw Białorusi, by Unia zareagowała ostrzej, a nie tylko wyrazem zaniepokojenia - podkreślił Dzikawicki.

Przyznał, że od sierpnia ubiegłego roku, gdy rozpoczęły się protesty, przez areszty, więzienia, zatrzymania przeszło ponad 33 tys. Białorusinów. - To więcej niż internowanych działaczy opozycji w stanie wojennym w Polsce. Białorusini czekają na gest solidarności całej UE. Polska dużo robi w tej sprawie, ale czekamy, aż obudzi się pozostała część Wspólnoty, która ma przecież poważne mechanizmy wpływu - dodał.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Gość: Alaksiej Dzikawicki, wicedyrektor Biełsat TV
Data emisji: 23.02.2021
Godzina emisji: 13.34

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruskie dziennikarki skazane. Aleksiej Dzikawicki: będziemy zaskarżać wyrok

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 20:56
- Będziemy zaskarżać ten wyrok, chociaż w kraju, gdzie nie jest respektowane żadne prawo, a takim jest Białoruś, są niewielkie nadzieje na to, że to da jakiś wynik - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Aleksiej Dzikawicki z telewizji Biełsat.
rozwiń zwiń