X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kucharczyk: kiedyś PO była partią Zyty Gilowskiej, dziś jest Marty Lempart

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:20
- Ci, którzy mówią, że podziały na prawicę i lewicę się zdezaktualizowały, z reguły ukrywają za tym parawanem ładnie brzmiących słów i sloganów wyborczych bardzo konkretną ideową agendę polityczną. Jest to agenda mocno lewicowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, odnosząc się do wypowiedzi i działań liderów Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Prof. Grzegorz Kucharczyk o lewicowej agendzie PO ("Temat dnia / Gość PR24")
Liderzy PO - Rafał Trzaskowski, Borys Budka i Marcin Kierwiński - udający się na konferencję prasową dot. likwidacji TVP Info
Liderzy PO - Rafał Trzaskowski, Borys Budka i Marcin Kierwiński - udający się na konferencję prasową dot. likwidacji TVP InfoFoto: PAP/Marcin Obara
forum-0590306354-12.png
"To jest nasze wielkie zwycięstwo". Lempart chwali PO za decyzję ws. aborcji

W sobotę 6 lutego liderzy Platformy Obywatelskiej, Borys Budka i Rafał Trzaskowski, zaprezentowali propozycję nowego programu opozycji, dzięki któremu pokonanie Prawa i Sprawiedliwości miałoby być możliwe. W ramach "Koalicji 276" chcieliby zjednoczyć wszystkie ugrupowania opozycyjne prócz Konfederacji. Rafał Trzaskowski, mówiąc o tym pomyśle, podkreślał, że wybór nie rozgrywa się między lewicą a prawicą, ale między prawdą a kłamstwem, między przeszłością a przyszłością. Politycy przypomnieli o sobie, organizując konferencję prasową, na której poinformowali o "założeniu komitetu inicjatywy ustawodawczej, by zlikwidować TVP Info", co także było jednym z postulatów prezentowanych na początku lutego.

W Polskim Radiu 24 o działaniach Platformy Obywatelskiej mówił prof. Grzegorz Kucharczyk. Gość PR24 zauważył, że wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego wskazują na to, że prezydent Warszawy "słucha swoich doradców ds. marketingu politycznego". Przypomniał, że do konfliktu między przeszłością a przyszłością odwoływało się już wielu polityków w najnowszej historii Polski, a hasło "wybierzmy przyszłość" było sloganem wyborczym Aleksandra Kwaśniewskiego, kiedy ubiegał się o prezydenturę po raz pierwszy, w 1995 roku.

Czytaj również:

"Agenda mocno lewicowa"

Waldemar Paruch 1200.jpg
Prof. Paruch: PO popiera radykalne działania, widzi w nich szansę na obalenie rządu

- Mówienie o tym, że podziały na prawicę i lewicę się zdezaktualizowały, to też słyszeliśmy przy okazji takiej modnej kilkanaście lat temu teorii "postpolityki" - że już te podziały odeszły w przyszłość, liczy się ciepła woda w kranie i tak dalej. Ale ci, którzy to mówią, z reguły ukrywają za tym parawanem ładnie brzmiących słów i sloganów wyborczych bardzo konkretną ideową agendę polityczną. Jest to agenda mocno lewicowa - mówił prof. Grzegorz Kucharczyk.

Historyk zwrócił też uwagę na zmianę, jaka zaszła w funkcjonowaniu Platformy Obywatelskiej na przestrzeni lat. Z jego słów wynika, że główna partia opozycyjna bardzo mocno odwróciła się od swoich wartości, bardzo ostro skręcając w lewo. - Jako historyk idei jedno powiem. W tym roku mamy 20-lecie istnienia Platformy Obywatelskiej. Platforma Obywatelska kiedyś była partią Zyty Gilowskiej. Dzisiaj jest partią Marty Lempart. To jest ta różnica - stwierdził prof. Grzegorz Kucharczyk.

Posłuchaj
23:41 PR24_mp3 2021_02_23-10-33-52_Kucharczyk.mp3 Prof. Grzegorz Kucharczyk o lewicowej agendzie PO ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: prof. Grzegorz Kucharczyk (historyk idei)
Data emisji: 23.02.2021
Godzina emisji: 10.33

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Jabłoński: dla kierujących PO liczy się to, co może dać doraźny zysk polityczny

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 10:34
- Historia ugrupowania dla kierujących Platformą Obywatelską wydaje się czymś wtórnym w porównaniu do tego, co może być doraźnym zyskiem politycznym - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: patrzę na to, co robi PO i myślę, że Lewica zrobiła to 100 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 09:34
 – W końcu się namyślili i zaproponowali jakąś koncepcję, oczywiście daleką od Lewicy. Mówimy jasno w naszych projektach o przerywaniu ciąży do 12 tygodnia, a PO jak zwykle kluczyła, próbowała jechać bocznym torem - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.
rozwiń zwiń