X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Paruch: PO popiera radykalne działania, widzi w nich szansę na obalenie rządu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 10:19
- Platforma Obywatelska dwukrotnie poparła radykalne działania, widząc w KOD-zie oraz Strajku Kobiet szansę na doprowadzenie do obalenia rządów Zjednoczonej Prawicy - powiedział prof. Waldemar Paruch, politolog z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Audio
  • Prof. Waldemar Paruch o kierunku, w jakim podąża Platforma Obywatelska ("Temat dnia/Gość PR24")
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24/AK

W opinii komentatorów, działania Platformy Obywatelskiej w ostatnich latach sprawiają, że ugrupowanie to coraz bardziej kieruje się ku lewej stronie sceny politycznej. Zgodził się z tym również prof. Waldemar Paruch.

forum-0590306354-12.png
"To jest nasze wielkie zwycięstwo". Lempart chwali PO za decyzję ws. aborcji

- Od 2014 roku partia ta konsekwentnie skręca w lewą stronę, wysuwając roszczenia przejęcia przywództwa nad opozycją. Przez swoich wyborców jest dziś traktowana jako stronnictwo liberalno-lewicowe - wskazał politolog.

Jak zauważył, nie jest dla nich istotny program, jakim kieruje się Platforma. - Gdyby był ważny, to już dawno od Platformy ci wyborcy zaczęliby się odwracać. - Od 2015 roku żadnego spójnego programu to ugrupowanie nie przedłożyło, ograniczyło się tylko do budowy obozu anty-PiS - dodał prof. Paruch.

Posłuchaj
17:12 PR24_mp3 2021_02_23-09-40-06.mp3 Prof. Waldemar Paruch o kierunku, w jakim podąża Platforma Obywatelska ("Temat dnia/Gość PR24")

Zwrócił również uwagę, że w związku z tym PO dwukrotnie poparła radykalne działania, widząc w KOD-zie oraz Strajku Kobiet szansę na doprowadzenie do obalenia rządów Zjednoczonej Prawicy.

- PO dążyła do zdestabilizowania sytuacji, do tego by rozpadła się koalicja rządowa - stwierdził politolog na antenie Polskiego Radia 24.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Waldemar Paruch (politolog z UMCS)
Data emisji: 23.02.2021
Godzina emisji: 09.40

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ryba: Platforma walczy z ruchem Hołowni o pierwszeństwo na opozycji

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 10:37
- Politycy opozycyjni wiedzą, że trzeba się spierać na wizerunki, bo to rozstrzygnie, czy na opozycji zwycięży ruch Hołowni, czy Platforma Obywatelska. Oni walczą głównie między sobą, PiS traktują jako tło. Z PiS-em będą walczyć, kiedy przyjdzie rok wyborczy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń