X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Trzecia fala COVID-19. Prof. Boroń-Kaczmarska: wzrost zachorowań jest normalną cechą pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 20:57
- Można spodziewać się wzrostu zachorowań, ale jest to zjawisko towarzyszące pandemii. Ona cały czas "faluje". Miejmy nadzieję, że nasze zdyscyplinowanie będzie tak daleko idące, że nie przekroczymy pułapu 10 tys. zakażeń na dobę - powiedziała o możliwej trzeciej fali koronawirusa prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Trybex/shutterstock.com

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotykał się z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19. Podczas spotkania podkreślił, że służba zdrowia zdała egzamin w czasie pandemii. Mówił także o tym, że konieczne jest wyciągnięcie wniosków z obecnej sytuacji i korzystanie z tego doświadczenia w przyszłości.

stop 1200 shutter.jpg
Koronawirus w Polsce. Dr Sutkowski: jesteśmy w przedbiegu trzeciej fali pandemii

"Nie będzie tak dramatycznie"

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 wzrost zakażeń koronawirusem jest naturalnym zjawiskiem występującym w pandemii. - Można spodziewać się wzrostu zachorowań, ale jest to zjawisko towarzyszące pandemii. Ona cały czas "faluje". Miejmy nadzieję, że nasze zdyscyplinowanie będzie tak daleko idące, że nie przekroczymy pułapu 10 tys. zakażeń na dobę i przynajmniej częściowo zostaną zniesione restrykcje - powiedziała.

Czytaj również:

Medyk oceniła, że jej zdaniem sytuacja będzie dużo bardziej pozytywna niż na początku ubiegłego roku. - Mamy bardzo niewielu zakażonych. Liczba wykonywanych badań wynosi kilkadziesiąt tysięcy w skali doby. Trzeba informować o tym, co może się zdarzyć, ale myślę, że nie będzie tak dramatycznie. Jestem optymistką i sądzę, że nie będzie aż tak wielu nowych zakażeń, które wymuszałyby kolejne restrykcje - oceniła.

- Trzeba przypominać jednak, że pandemia cały czas trwa. To, co będzie się działo, zależy w dużej mierze od nas. Oprócz szczepień, które są bardzo ważne, należy przestrzegać podstawowych środków ochrony przed infekcją. Nasze zachowanie ma tutaj bardzo duże znaczenie - podkreśliła prof. Anna Boroń-Kaczmarska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:24 PR24_mp3 2021_02_22-20-06-32.mp3 Prof. Anna Boroń-Kaczmarska o możliwej trzeciej fali koronawirusa ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Piotr Wąż
Gość: prof. Anna Boroń-Kaczmarska (specjalista chorób zakaźnych)
Data emisji: 22.02.2021
Godzina emisji: 20:06

dz

Czytaj także

"Najprawdopodobniej nie mają wpływu na płodność". Eksperci o szczepionkach mRNA

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 15:11
Wiele młodych kobiet pyta, co będzie z płodnością po zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Z tego, co wiemy na 99,9 proc., szczepionka mRNA nie powinna mieć na to wpływu – zapewniła w poniedziałek specjalistka medycyny rodzinnej Anna Krzyszowska-Kamińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lotnisko Chopina: pasażerowie strefy Schengen z możliwością zwolnienia z kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 18:55
Lotnisko Chopina poinformowało o warunkach, w jakich pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej w Polsce kwarantanny. Wiąże się to ze szczepieniem lub z aktualnym negatywnym testem na obecność koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRPiT: będzie nowela ustawy o dopłatach do odsetek kredytów dla firm. Zobacz, co zawiera projekt

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 18:20
Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowało nowelizację ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom mającą na celu zwiększenie wsparcia dla firm szczególnie dotkniętych skutkami COVID-19 - wynika z uzasadnienia do projektu.
rozwiń zwiń