X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wzrosła liczba rozwodów. Jakub Pacan: pewne skutki pandemii zostaną z nami na zawsze

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 14:30
- Ludzie, którzy się unikali w ciągu dnia przed pandemią, to w momencie kiedy byli skazani na siebie, wiele małżeństw po prostu nie wytrzymało tej próby. Wiemy już, że bardzo wzrosła liczba rozwodów i to będzie problem - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/MD_Photography

W ubiegłym miesiącu włoskie stowarzyszenie adwokatów zajmujących się sprawami rozwodowymi poinformowało o zwiększeniu się liczby wniosków o separację. Organizacja wskazała, że podczas lockdownu i kwarantanny liczba ta wzrosła nawet o 60 procent. Problem nie dotyczy jednak jedynie Włoch. 

Czytaj także:
separacja rozwód FREE 1200_660.jpg
Włochy: pandemia wystawiła na próbę trwałość małżeństw. Dużo więcej wniosków o separację

- Wiemy już, że bardzo wzrosła liczba rozwodów i to będzie problemem - mówił Jakub Pacan. - Niektórzy unikali się w ciągu dnia przed pandemią. W momencie kiedy byli skazani na siebie, to wiele małżeństw po prostu nie wytrzymało tej próby - komentował sytuację gość PR24, podkreślając, że "pewne skutki zostaną z nami na zawsze", tworząc pewną "wyrwę w psychice".

- Na pewno pogłębiły się także uzależnienia - powiedział dziennikarz. Redaktor odniósł się do przeprowadzonej przez siebie rozmowy z terapeutą od uzależnień o skutkach pandemii.

Czytaj także:

"Wirus zostanie z nami na zawsze"

Rozmówca zaznaczył, że konieczne jest, aby społeczeństwo uzbroiło się w cierpliwość i zaakceptowało fakt, że pandemia nie skończy się w najbliższym czasie. - Gospodarki nie otwierają się szybko, nawet po zaszczepieniu ludzi. Dodatkowo mamy nowe mutacje tego wirusa - przypomniał Pacan. 

- Myślę, że minie naprawdę wiele czasu, zanim naukowcy będą mogli powiedzieć, że uporaliśmy się z tym wirusem i w miarę jesteśmy już bezpieczni - ocenił rozmówca. Zaznaczył jednak, że "nigdy się go nie pozbędziemy". - Już zawsze będzie nam towarzyszył - stwierdził dziennikarz. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
22:08 PR24_mp3 2021_02_22-13-07-19 (1).mp3 Jakub Pacan o skutkach pandemii ("Gość PR24")

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Ryszard Gromadzki

Gość: Jakub Pacan, "Tygodnik Solidarność"

Data emisji: 22.02.2021

Godz. emisji: 13.05

jbt/pr24

Czytaj także

Współuzależnieni. Kiedy nałóg dotyka bliskich

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 07:20
Współuzależnienie to zjawisko powszechne, a często pomijane w rozmowach o chorobie alkoholowej. Dotyczy zaś głównie małżonka lub partnera uzależnionego członka rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje w pandemii. Dr Wojtowicz: ten czas niesie także pozytywy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 10:58
- Warto pamiętać, że pandemię możemy analizować także pozytywnie. Jest tak, że pojawia się większa ilość czasu, którą możemy poświęcić bliskim. Mamy także szansę na znalezienie czy powrót do swojego hobby - powiedziała o sytuacji dotyczącej relacji i kondycji osób w trakcie pandemii dr Ewa Wojtowicz, psycholog z Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Gościem Polskiego Radia 24 była także prof. Maria Sroczyńska.
rozwiń zwiń