X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sakiewicz o opozycji: PiS ma co raz więcej miejsca na pozyskiwanie elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 11:30
- Nie dość, że jest kilka zwalczających się partii po stronie opozycyjnej, to jeszcze te partie zwalniają środek. Tak naprawdę PiS ma co raz więcej miejsca na pozyskiwanie elektoratu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

W ubiegłym roku na jesieni w odpowiedzi na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy dot. aborcji, na ulice wyszły tysiące osób niezgadzających się z tą decyzją. Na manifestacjach pojawili się między innymi politycy Platformy Obywatelskiej. Według Tomasza Sakiewicza, sprawiło to że partia "bardzo zradykalizowała swoje skrzydło" i tym samym stała się "zakładnikiem lewicy". 

Czytaj także:
Hanna Gill-Piątek 1200 Forum.jpg
Polska 2050 tworzy koło poselskie. Hanna Gill-Piątek przewodniczącą

- Przesuwają się na lewo na własne życzenie i powoli tracą prawe skrzydło - stwierdził dziennikarz. - Pytanie tylko, co z byłym elektoratem - zwrócił uwagę Sakiewicz. 

Według redaktora kierowanie się opozycji w stronę lewicy jest korzystne dla PiS-u. - Jarosław Kaczyński może otwierać szampana i zacierać ręce, bo nie dość, że ma kilka zwalczających się partii po stronie opozycyjnej, to jeszcze te partie zwalniają środek - komentował publicysta. - Tak naprawdę PiS ma co raz więcej miejsca na pozyskiwanie elektoratu - ocenił rozmówca. 

Czytaj także:

Walka o środek? 

Sakiewicz zauważył, że na "zwalniający się środek" jest kilku chętnych, między innymi PSL i Jarosław Gowin. - Potencjał tego środka rośnie. Może się okazać że PiS nie oddając prawie nic, będzie miał jednak na środku partie z różnych odprysków, i z lewa i z prawa. Pytanie jak to zagospodarować - komentował redaktor. 

Zdaniem rozmówcy dla PiS-u mimo wszystko "ciągle większym zagrożeniem jest Konfederacja, która bezpośrednio podbiera wyborców z prawej strony". Dziennikarz uważa jednak, że "pomysł na Konfederację mija".

- Elektorat Konfederacji był bardzo młody. Będzie powolutku dojrzewał, wchodził w realne życie i zorientują się, że rzeczy nie są takie proste, jak głoszą to politycy Konfederacji - ocenił rozmówca. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
17:00 PR24_mp3 2021_02_22-10-40-40.mp3 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" o polityce polskiej opozycji ("Gośc PR24")

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazeta Polska"

Data emisji: 22.02.2021

Godz. emisji: 10.33

jbt/pr24

Czytaj także

"Działanie z zakresu marketingu politycznego". Prof. Jabłoński o stanowisku PO ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 13:14
- Wiedzą, że istnieją twarde, jednoznaczne opinie konstytucjonalistów dotyczących tego, że w reżimie obowiązującej konstytucji te deklaracje są puste, do niczego nie prowadzą - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, komentując stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. aborcji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Początek końca Platformy". Tomasz Sakiewicz o stanowisku PO ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:35
- Platforma Obywatelska dała się uwikłać w protesty, które są dla niej potwornie szkodliwe. Będą się bić bardzo mocno z kilkoma lewicowymi partiami o elektorat, który nie przekracza maksymalnie dwudziestu kilku procent - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń