X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Gest w stronę Niemiec". Iwo Bender o braku dalszych amerykańskich sankcji wobec Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 18:11
- Człowiek Joe Bidena chce zrezygnować z bilateralnych relacji z poszczególnymi krajami, których zwolennikiem był Donald Trump, na rzecz współpracy z Unią Europejską czyli Niemcami - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, specjalista ds. międzynarodowych. 
Iwo Bender
Iwo BenderFoto: PR24/AK

Departament Stanu USA nie zdecydował się na wprowadzenie nowych sankcji przeciwko uczestnikom projektu Nord Stream 2. Na listę sankcyjną wpisano jedynie barkę Fortuna i jej właściciela KWT-Rus o czym poinformowały: Radio Swoboda i agencja Bloomberg.

"Zaskakujące"

- To zaskakujące, ponieważ jednocześnie w tym samym czasie, zostały wstrzymane prace nad rurociągiem łączącym Kanadę z USA. Stało się to z powodów polityczno-wewnętrznych, ponieważ rządzi frakcja, która chce pozbyć się paliw kopalnych w ciągu niewielu najbliższych lat - powiedział gość PR24.


Nord Stream 2 free 1200 czerski
Ekspert ds. energetyki: Nord Stream 2 kluczowy przede wszystkim dla Rosji

Według Bloomberga Departament Stanu nie zdecydował się na sankcje przeciwko jakimkolwiek firmom niemieckim lub europejskim, zaangażowanym w rosyjski projekt gazociągu, by nie skonfliktować się z Berlinem. Zdaniem agencji, sekretarz stanu Antony Blinken nie chce "rzucać wyzwania Niemcom z powodu ich wsparcia dla Nord Stream 2".

Posłuchaj
21:55 PR24_mp3 2021_02_20-17-35-19.mp3 I. Bender o braku sankcji USA na Nord Stream 2 ("Gość PR24")

"Instytucjonalizm"

- Joe Biden jest dużo bardziej miękki w kwestiach bezpieczeństwa energetycznego, ale tak naprawdę decyduje właśnie Antony Blinken, który kieruje się instytucjonalizmem, czyli załatwianiem spraw poprzez instytucje międzynarodowe, które rzekomo mają lepiej regulować relacje pomiędzy poszczególnymi krajami. Brak sankcji na Nord Stream 2, w mojej ocenie, oznacza gest w stronę Niemiec - podkreślił Iwo Bender.

Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Iwo Bender (specjalista ds. międzynarodowych)

Data emisji: 20.02.2021

Godzina: 17.35 

Czytaj także

"Zwolennikami tego projektu są najbardziej wpływowe osoby w Niemczech". Gmyz o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 11:40
- Decydujący głos w dyskusji o Nord Streamie 2 nadal będą mieć Stany Zjednoczone - tak o projekcie mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zniesienie sankcji wywoła poruszenie". Ekspert o doniesieniach niemieckiej prasy ws. Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 18:00
-  Pytanie o zniesienie sankcji w zamian za ustępstwa dotyczy tego, w jaki dokładnie sposób Joe Biden chce poprawić relacje z Niemcami - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z portalu Defence24. 
rozwiń zwiń