X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Problemy branży turystycznej. Ekspert: przedsiębiorcy potrzebują długofalowego planu rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 15:15
- Rząd nie ma długofalowego planu otwarcia czy zamknięcia gospodarki, więc branża jest cały czas w potrzasku. Przedsiębiorcy do końca nie wiedzą czy mogą planować przedsięwzięcia krótko czy średnio terminowo. Chodzi też o niemożność przygotowania planu finansowego przez firmy - powiedział o problemach przedsiębiorców w dobie pandemii Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/evrymmnt

W czwartek odbyło się spotkanie przedstawicieli branży turystycznej z kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, odpowiedzialnym z turystykę. Głównym postulatem przedstawicieli organizacji turystycznych była potrzeba poznania planu otwarcia działalności i jasnej oraz przewidywalnej perspektywy.

pmm 1200(1).jpg
"Polska staje się hubem przemysłowym". Premier zapowiedział dużą inwestycję na Wybrzeżu

"Brak długofalowego planu"

Adam Karpiński powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że przedsiębiorcy potrzebują przede wszystkim długofalowego planu. - Rząd nie ma długofalowego planu otwarcia czy zamknięcia, więc branża jest cały czas w potrzasku. Przedsiębiorcy do końca nie wiedzą czy mogą planować przedsięwzięcia krótko czy średnio terminowo. Chodzi też o niemożność przygotowania planu finansowego przez firmy - powiedział.

- Każdy działa z dnia na dzień. Poluzowanie gospodarcze w obrębie turystyki ma trwać do 26 lutego, co będzie dalej nie wiadomo. Mamy niebezpieczne informacje z sąsiednich krajów, gdzie stan pandemii jest bardzo niebezpieczny. Stąd przedsiębiorcy mają duże obawy - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do pierwszego weekendu po luzowaniu obostrzeń i zachowań turystów. Jego zdaniem może się to odbić nie tylko na zdrowiu, ale i na gospodarce. - Zachowania takie jak w Zakopanem są niebezpieczne zarówno dla zdrowia jak i dla gospodarki. Za chwilę okaże się, że będzie konieczne ponowne zamrożenie. Zrobimy psikusa nie tylko sobie jako turystom, ale także przedsiębiorcom którzy chcieliby w jakiś sposób otrząsnąć się z czasu pandemicznego - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:36 PR24_mp3 2021_02_19-14-33-26.mp3 Adam Karpiński o sytuacji branży turystycznej w czasie pandemii ("Gość PR24"

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Gość: Adam Karpiński (Wyższa Szkoła Bankowa)
Data emisji: 19.02.2021
Godzina emisji: 14:33

dz

Czytaj także

Koronawirus w Europie. Irlandia Północna przedłuża lockdown do 1 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 20:22
Lockdown w Irlandii Północnej będzie przedłużony do 1 kwietnia, choć w marcu rozpocznie się częściowy powrót uczniów do nauki stacjonarnej, a także nastąpi poluzowanie niektórych restrykcji - ogłosił w czwartek północnoirlandzki rząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Lidia Stopyra: ignorancja wobec zasad reżimu sanitarnego przyczyną wzrostu zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 06:40
- Otwarcie galerii handlowych, szkół dla najmłodszych klas, ale przede wszystkim ignorancja wobec zasad reżimu sanitarnego przyczyniły się do wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 - powiedziała dr Lidia Stopyra. Lekarz podkreśliła, że najistotniejsza w zatrzymaniu transmisji wirusa jest nasza odpowiedzialność i samodyscyplina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy początek trzeciej fali epidemii". Rzecznik MZ o wzroście zakażeń w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 11:40
Ostatnie wzrosty zachorowań na COVID-19 to pokłosie zwiększonej aktywności; można powiedzieć, że mamy początek trzeciej fali epidemii - powiedział w piątek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaapelował, by nadchodzący weekend spędzić odpowiedzialnie.
rozwiń zwiń