X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Politolog o konflikcie w Porozumieniu: w interesie Zjednoczonej Prawicy jest jego wyciszenie

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 13:44
- W interesie Zjednoczonej Prawicy jest wyciszenie konfliktu w Porozumieniu, dlatego że w przeciwnym razie trzeba postawić sprawę na ostrzu noża, czyli próbować przejąć posłów i tworzyć rząd mniejszościowy - ocenił sytuację w koalicji rządzącej w perspektywie konfliktu w Porozumieniu Jarosława Gowina politolog, dr hab. Bartłomiej Biskup.
Prof. Bartłomiej Biskup
Prof. Bartłomiej BiskupFoto: PR24/TB

W piątek kierownictwo PiS omówi m.in. sprawy dotyczące koalicji rządzącej. Jednym z nich będzie też konflikt w Porozumieniu Jarosława Gowina. W ostatnim czasie doszło do sporu w kwestii kierownictwa Porozumienia. Europoseł Adam Bielan uważa, że zarząd partii, rozszerzony w październiku 2020 r. na wniosek Gowina, został uzupełniony niezgodnie ze statutem i w związku z tym nie uznaje on decyzji podejmowanych przez ten zarząd i jego prezydium za ważne. Z kolei rzecznik partii poinformowała, że ugrupowanie wycofuje swoje poparcie dla niektórych członków rządu i oczekuje ich odejścia ze stanowisk.

jarosław gowin free tt 1200  .jpg
Konflikt w Porozumieniu. Andrzej Potocki: Gowin, uderzając w Bielana, nie sądził, że ten się przygotuje

Wyciszenie

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 najlepszym rozwiązaniem dla koalicji rządzącej jest wyjaśnienie konfliktu w Porozumieniu. - Jeżeli Porozumienie chce dalej brać udział w sprawowaniu władzy, to powinni jak najszybciej wyjaśnić swoje sprawy. Także w interesie Zjednoczonej Prawicy jest wyciszenie konfliktu w Porozumieniu, dlatego że w przeciwnym razie trzeba postawić sprawę na ostrzu noża, czyli próbować przejąć posłów i tworzyć rząd mniejszościowy - ocenił politolog.

Czytaj także:

Dr hab. Bartłomiej Biskup podkreślił, że są tylko dwie drogi do rozwiązania tej sytuacji. Albo dojdzie do wyjaśnienia konfliktu, albo Porozumienie odejdzie z rządu. Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 inne scenariusze, jak porozumienie Jarosława Gowina ze Zbigniewem Ziobro, są mało prawdopodobne. - Trudno mi sobie wyobrazić, żeby Zbigniew Ziobro porozumiał się z Jarosławem Gowinem i obaj opuścili Zjednoczoną Prawicę. Jednak opuszczenie koalicji przez jedną partię, daje drugiej większe wpływy - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj

20:32 PR24_mp3 2021_02_19-13-08-04.mp3 Dr hab. Bartłomiej Biskup o znaczeniu konfliktu w Porozumieniu dla Zjednoczonej Prawicy ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: dr hab. Bartłomiej Biskup (politolog, UW)
Data emisji: 19.02.2021
Godzina emisji: 13:08

dz

Czytaj także

Szef PSL: Gowin ma ostatnią szansę, żeby przejść na "dobrą stronę mocy"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 14:35
- Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin ma ostatnią szansę, żeby przejść "na dobrą stronę mocy", ale nie będziemy czekać wiecznie. Nie można do końca tkwić w rozpadającym się rządzie Zjednoczonej Prawicy - powiedział w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To strona merytoryczna powinna decydować o pełnionej funkcji". Poseł PiS o cofnięciu rekomendacji dla trzech wiceministrów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 17:05
- To źle rzutuje na wizerunek całego Porozumienia, jeśli tylko konflikt decyduje o tym, czy ktoś pełni daną funkcję czy nie - oceniła na antenie Polskiego Radia 24 Anna Kwiecień, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Porozumieniu. Premier zapowiada spotkanie na poziomie politycznym

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 16:56
W ciągu kilku, kilkunastu dni będzie spotkanie na poziomie politycznym i tam pewne rozstrzygnięcia na pewno zapadną - w ten sposób premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytanie o oczekiwaną przez Porozumienie dymisję trzech wiceministrów: Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa i Michała Cieślaka.
rozwiń zwiń