X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Marciniak: stanowisko PO ws. aborcji satysfakcjonuje środowiska związane ze Strajkiem Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 16:19
- Wiele osób i środowisk, zwłaszcza uważających Platformę za ugrupowanie liberalne, które powinno nawiązywać do postulatów Strajku Kobiet, oczekiwało od tej partii, by opowiedziała się za konkretnym podejściem do tematu aborcji - powiedziała prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: PR24/MS

Politycy Platformy Obywatelskiej ogłosili na czwartkowej konferencji, że ich zdaniem aborcja powinna być dostępna do 12. tygodnia ciąży w szczególnie trudnych warunkach osobistych kobiety, po konsultacjach z lekarzem i psychologiem. Przeciw liberalizacji prawa aborcyjnego opowiadają się konserwatywni politycy PO. 

forum Anita Czerwińska 1200.jpg
"To dopuszczenie aborcji na życzenie", "są skrajnie lewicowi". Rzecznik PiS o działaniach PO

- Problematyka związana z prawem aborcyjnym podzieliła tę partię jeszcze zanim ogłoszono to stanowisko. Konserwatyści opowiedzieli się za powrotem do kompromisu aborcyjnego. (…) Dzisiejsza konferencja może zostać wykorzystana do ponownego budowania istotniejszej pozycji w partii przez Grzegorza Schetynę, kontestującego przywództwo Borysa Budki, który deklaruje swoją przynależność właśnie do skrzydła konserwatywnego - wskazała prof. Marciniak.

Posłuchaj
22:06 PR24_mp3 2021_02_18-15-07-35.mp3 Prof. Ewa Marciniak o stanowisku PO wobec aborcji ("Temat dnia/Gość PR24")

Politolog zauważyła, że ogłoszonym przez PO stanowiskiem, usatysfakcjonowane są zapewne środowiska związane ze Strajkiem Kobiet.

- Wiele osób, zwłaszcza uważających Platformę za ugrupowanie liberalne, które powinno nawiązywać do postulatów Strajku Kobiet, oczekiwało od tej partii, by opowiedziała się za konkretnym podejściem do tematu aborcji - podkreśliła na antenie Polskiego Radia 24.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego
Data emisji: 18.02.2021
Godzina emisji: 15.07

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Jałowiczor: ustawa aborcyjna staje się główną linią PO

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:46
- Projekt przedstawiony przez PO jest bardzo podobny do tego, co mówi lewica i to nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Platforma, jeśli chodzi o temat aborcji, od dawna nie miała zbyt wiele do zaoferowania konserwatywnym wyborcom - powiedział Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń