X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Demokraci stosują wobec byłego prezydenta podwójne standardy". Bender o sytuacji wokół Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 11:30
- Być może Donald Trump zostanie poddany procedurze związanej z 14. poprawką do Konstytucji - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, znawca polityki amerykańskiej.
Iwo Bender
Iwo BenderFoto: PR24/AK

Zwolennicy byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa upublicznili film, w którym zmontowano wypowiedzi jego przeciwników nawołujących do przemocy. W dwuminutowym klipie udostępnionym w mediach społecznościowych zamieszczono między innymi wypowiedzi byłego rywala Donalda Trumpa w wyborach, a obecnego prezydenta Joe Bidena oraz wiceprezydent Kamali Harris. Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi nawołuje do zamieszek, a aktor Johnny Depp nawiązuje do zabójstwa prezydenta Abrahama Lincolna w 1865 roku.

"Podwójne standardy"

- To podwójne standardy, chodziło też o to, by wszystkich wyborców i zwolenników Donalda Trumpa, pomalować brudną farbą i powiedzieć, że oto ludzie, którzy nie chcą procesu demokratycznego, są źli - powiedział gość PR24.


donald trump free shutter 1200.jpg
Trump pojawił się na wiecu w Dniu Prezydentów. Tłum wiwatował

Zasiadające w ławach Kongresu seniorki: 71-letnia senator Elizabeth Warren i 82-letnia członkini Izby Reprezentantów Maxine Waters mówiły, że są gotowe "wykończyć" Donalda Trumpa. Są też kilkukrotne wypowiedzi obecnej wiceprezydent Kamali Harris o "potrzebie walki z Donaldem Trumpem". Wielu innych polityków Partii Demokratycznej i popierające ich osoby wyrażało się w podobnych słowach, nawołując m.in. do zamieszek.

"W zanadrzu 14. poprawka"

Dokładnie taki zarzut, nawoływania do zamieszek i buntu, postawili Demokraci Donaldowi Trumpowi, uruchamiając procedurę jego impeachmentu. W Senacie jej zwolennikom nie udało się uzyskać wymaganej większości 2/3 głosów i procedura ta zakończyła się fiaskiem.

- W zanadrzu jest 14. poprawka do Konstytucji, która stanowi o tym, że Kongres może pozbawić prawa wyborczego osoby, które brały udział w insurekcji przeciwko państwu. Nie jest wykluczone, że Donald Trump zostanie poddany tej procedurze - powiedział Iwo Bender.


Posłuchaj
21:02 _PR24_AAC 2021_02_16-11-07-23.mp3 I. Bender o sytuacji wokół D. Trumpa ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Iwo Bender (publicysta, znawca polityki amerykańskiej)

Data emisji: 16.02.2021

Godzina: 11.07 

Czytaj także

Zmiana w Białym Domu. Dr Łukasz Jasina: podział społeczeństwa w USA pogłębia się

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 11:44
- Podział społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych pogłębia się. Ogromny podział między dużymi metropoliami a amerykańskimi przedmieściami i rejonami wiejskimi budował się od wielu lat. Ta kampania ostatecznie go przypieczętowała - powiedział o bieżącej sytuacji w Stanach Zjednoczonych dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Górski: administrację Bidena obsadzają ludzie, którzy są na lewo od lewej części Demokratów

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 14:53
- Ci którzy sądzili, że Joe Biden, jego otoczenie i liderzy demokratyczni żartują w trakcie kampanii wyborczej głosząc pewne hasła to dzisiaj zachowują się jak bokser, który dostał kilka ciosów i nie wie co się dzieje na ringu. Ludzie Bidena realizują to co zapowiadali. To jest dopiero początek tego, co nas czeka - powiedział o polityce Joe Bidena amerykanista, prof. Grzegorz Górski.
rozwiń zwiń