X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Budowa Nord Streamu 2. Jan Parys: Niemcy w ten sposób zasilają zbrojenia rosyjskie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 15:30
- Powstaje pytanie, czy nowy parlament USA zareaguje dostatecznie ostro, co zrobi, gdy Nord Stream będzie uruchomiony. Już jest bardzo blisko do jego ukończenia. Być może Ameryka okaże się bezradna wobec tej rosyjsko-niemieckiej współpracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.  
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

 - Myślę, że nowa administracja amerykańska, zwłaszcza sekretarz stanu stoi przed trudnym egzaminem. Z jednej strony zapowiedziano budowę dużego sojuszu wszystkich, którzy są chętni rywalizować z Chinami i w ramach tego sojuszu niektórzy obiecują Niemcom, czy Rosji odpuszczenie wszelkich kłopotliwych tematów takich jak Nord Stream 2 - podkreślił Jan Parys.

raubo1.jpg
"Gra wątkiem polityki historycznej". Raubo o wypowiedzi prezydenta Niemiec ws. Nord Streamu 2

Polityk wskazał, że z drugiej strony widzimy, że Rosja i Niemcy ten projekt chcą dokończyć i lekceważą protesty amerykańskie. - To jest dość trudne, ponieważ trzeba sobie zdać sprawę, że Nord Stream jest groźny, nie tylko jako środek ewentualnego szantażu (bo z takim można sobie poradzić, dostawy rosyjskie można zastąpić innymi) - ocenił.

Posłuchaj
14:36 _PR24_AAC 2021_02_15-14-33-01.mp3 Jan Parys o budowie NS 2 ("Temat dnia/Gość PR 24")

 

- Tu idzie raczej o to, że NS zasila po prostu rosyjski budżet i w ten sposób, kupując węglowodory od Rosji, Niemcy zasilają zbrojenia rosyjskie - podsumował gość audycji.

Czytaj także: 


  Więcej w nagraniu. 

  ***

  Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

  Prowadził: Antoni Trzmiel

  Gość: Jan Parys (były minister obrony narodowej)

  Data emisji: 15.02.2021

  Godz. emisji: 14.33

  kmp

  Czytaj także

  Budowa Nord Stream 2. Budzisz: nie ma możliwości jej zablokowania

  Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 15:30
  - Wydaje mi się, że jesteśmy przed fazą negocjacji, jeśli chodzi o stanowisko USA w sprawie Nord Stream 2. Prezydent Niemiec Steinmeier, który wygłosił dość skandaliczne tezy w swoim wywiadzie dla "Rheinische Post", powiedział w tym samym wywiadzie, że rozmowy z Amerykanami na temat przyszłości Nord Stream nie zaczęły się - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Kto zyska, a kto straci? Gajewski o budowie Nord Streamu 2

  Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 21:00
  Łukasz Gajewski, politolog, amerykanista, ekspert ds. energetyki (Wyższa Szkoła Bankowa) był gościem Polskiego Radia 24. W rozmowie z Piotrem Wężem mówił m.in. o budowie Nord Streamu 2 w kontekście wizyty szefa unijnej dyplomacji w Moskwie.
  rozwiń zwiń