X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kluczem jest słowo wiarygodność, a w zasadzie jej brak". Kik o ofensywie programowej PO

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:15
- Dziś tzw. partie polityczne nie koncentrują się na realizowaniu interesów społecznych, a na utrzymaniu władzy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. 
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Gość PR24 odniósł się do niedawnej konferencji Platformy Obywatelskiej, w czasie której liderzy partii zapowiedzieli ofensywę programową. Jego zdaniem, ta ofensywa skończy się tym, co zwykle, czyli zapowiedziami bez ich realizacji.

"Patrzę na wiarygodność"

- Z niektórymi z zapowiedzi PO się zgadzam, ale patrzę przede wszystkim na wiarygodność tych, którzy już kiedyś coś proponowali. Niektóre z tzw. partii politycznych zrobią wszystko, by wygrać, wysuną na plan pierwszy piękne widoki, ale dochodząc do władzy, nie zrealizują nic - powiedział gość PR24.

forum jakubiak 1200  (1).jpg
Marek Jakubiak: PO podzieli los AWS

Jak dodał, na tym polega demokracja oparta na nie-partiach, ale na grupach wodzowskich opłacanych przez państwo. - W tej chwili partie zawieszone są w społecznej próżni, idą do władzy, by mieć zapewnione finansowanie, nie koncentrują się na realizowaniu interesów społecznych, a na utrzymaniu władzy - podkreślił prof. Kazimierz Kik.

Zauważył, że obecnej władzy zarzuca się, iż chce zmienić Trybunał Konstytucyjny, ale jak zaznaczył, to poprzednia władza spowodowała, że TK odzwierciedla zbyt wyraziście profil poprzedniej władzy. - Moim zdaniem więc, całe zło tkwi w partiach - mówił politolog.

"Bilans jest negatywny"

Podkreślił, że bilans zapowiedzi programowych PO jest negatywny. - Nawet skłócił opozycję, ustawił te mniejsze partie przeciwko ich intencjom. Po drugie, w ofensywie PO jest szereg cennych propozycji, np. ta dotycząca bezpośredniej odpowiedzialności posła czy samorządowca oraz premiera za program wyborczy, ale ci, którzy zgłosili taki postulat, są mało wiarygodni, bo jeszcze niedawno rządzili na tej samej zasadzie, czyli braku wiarygodności - powiedział prof. Kazimierz Kik.


Posłuchaj
08:41 _PR24_AAC 2021_02_10-07-47-57.mp3 K. Kik o ofensywie programowej PO ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: prof. Kazimierz Kik (politolog)

Data emisji: 10.02.2021

Godzina: 07.47

Czytaj także

Potocki: Platforma Obywatelska czuje na plecach oddech Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 16:21
- Nie po to w demokracji mamy różne ugrupowania, które reprezentują różne grupy ludzi, Lewicę, Platformę Obywatelską, różniące się programami, żeby potem to wszystko łączyć - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Andrzej Potocki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy pokazać kierunek i drogę". Poseł PO o propozycji "Koalicji 276"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 09:57
- Platforma Obywatelska jest największą formacją polityczną po stronie opozycji, z największym doświadczeniem i z pomysłem na "Koalicję 276", liczbę posłów w Sejmie, która może odrzucić weta prezydenckie. To jest nadrzędny cel - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Jaros (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń