X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Michał Kleiber: rząd ma wiele sukcesów, trzeba je nagłaśniać

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 14:58
- Niewątpliwie daliśmy sobie radę w ostatnim okresie bardzo dobrze ze sprawami gospodarczymi - zarówno przed pandemią, jak i w czasie pandemii, w tym niezwykle trudnym okresie. I tutaj mój apel byłby, żeby opozycja potrafiła spokojnie o tym mówić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze".
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu poinformował o niezwykle pozytywnych prognozach dla Polski na rok 2021, a także o pozytywnej ocenie tego, jak nasz kraj poradził sobie z kryzysem w ubiegłym roku. W Polskim Radiu 24 do słów premiera odniósł się prof. Michał Kleiber.

1.jpg
Premier: Polska z jedną z najpłytszych recesji na świecie

"Mówić o sukcesach"

Gość PR24 zwrócił uwagę na to, że kształt polskiej polityki - nerwowej i agresywnej - przekreśla możliwość spokojnej rozmowy o sukcesach Polski. Jak podkreślił, kiedy o sukcesach mówi rząd, to opozycja z założenia przyjmuje to jako chwalenie się, kiedy o tych samych rzeczach mówi opozycja, mówi o nich "w straszny sposób", co też ma wymiar nie merytoryczny, a czysto polityczny.

- (Sukcesów) było wiele i warto jest to nagłaśniać, żebyśmy się pewniej poczuli, żebyśmy zrozumieli, że na tle innych państw wypadamy całkiem dobrze. Potrzebny jest nam sposób, żeby spokojnie artykułować rzeczy, które są ważne dla nas - mówił prof. Michał Kleiber.

Zobacz także:

Premier: przyjęliśmy nowy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2021 r.

12 lutego rząd zniesie część obostrzeń. Zobacz pełną listę zmian

Prezydent Polski uczestniczył w szczycie 17+1. Wśród tematów współpraca z Chinami oraz pandemia

Apel w sprawie kultury politycznej

- Niewątpliwie daliśmy sobie radę w ostatnim okresie bardzo dobrze ze sprawami gospodarczymi - zarówno przed pandemią, jak i w czasie pandemii, w tym niezwykle trudnym okresie. I tutaj mój apel byłby, żeby opozycja potrafiła spokojnie o tym mówić. Ja sobie wyobrażam - gdybym ja był opozycją, to pewnie właściwa narracja byłaby taka: "no rzeczywiście nieźle nam poszło, ale my zrobimy to jeszcze lepiej" - dodał gość PR24.

Podkreślił, że to jest kultura polityczna, której nam potrzeba. Tymczasem u nas opozycja przyjmuje narrację, że "wszystko zepsuliście, koszmar, państwo się rozpada" - mówił prof. Kleiber, dodając, że takie tony można było usłyszeć podczas konferencji PO dotyczącej "Koalicji 276".

Posłuchaj
07:51 PR24_mp3 2021_02_09-14-22-00_Kleiber.mp3 Prof. Michał Kleiber o sukcesach gospodarczych rządu ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Michał Kleiber (były prezes PAN)
Data emisji: 09.02.2021
Godzina emisji: 14.22

PR24/jmo

Czytaj także

Premier: wygramy z kryzysem dzięki solidarności i rządowym programom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 11:36
Poprzez wykorzystanie inwestycji, konsumpcji, eksportu i wszystkich instrumentów, jakimi dysponuje polski rząd, razem wygramy z kryzysem, a Polska wróci na ścieżkę wzrostu - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba jak najszybciej odbudować gospodarkę". Premier o wsparciu dla firm

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 13:00
- Epidemia prędzej czy później odejdzie, mam nadzieję, że prędzej. Wtedy trzeba będzie jak najszybciej odbudować polską gospodarkę - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie Cerrad w Starachowicach.
rozwiń zwiń