X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pilnie potrzebna strategia". Prof. Nowakowska-Siuta o powrocie dzieci do szkół

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 11:15
- Jest pilnie potrzebna strategia i to strategia zarówno długofalowa, jak i na najbliższe tygodnie - podkreśliła w Polskim Radiu 24 prof. Renata Nowakowska-Siuta z Uniwersytetu Warszawskiego. Dodała, że "jedną z najtrudniejszych rzeczy społecznie do udźwignięcia jest niewiedza i brak jasnych reguł".
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/David Tadevosian

Powrót do szkół dzieci w klasach I-III rozpoczął się 18 stycznia. Resort edukacji i nauki przygotował wsparcie dla uczniów wracających do nauki stacjonarnej w czterech sferach. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podał informację o programach wsparcia dla uczniów wracających do nauki stacjonarnej. Programy te mają odpowiedzieć na najistotniejsze problemy, które pojawiły się wśród dzieci i młodzieży w czasie nauki zdalnej.

szkoła 1200 forum.jpg
Edukacja w trakcie pandemii. Prof. Nalaskowski: skutki tego poznamy dopiero za kilka lat

Jak każda tego typu szeroko zakrojona akcja, akcja powrotu dzieci i młodzieży do szkół niesie ze sobą pewne problemy natury medycznej, ale równocześnie organizacyjnej i programowej - powiedziała prof. Nowakowska-Siuta.


Posłuchaj
21:50 _PR24_AAC 2021_02_07-10-33-27.mp3 Prof. Nowakowska-Siuta o powrocie dzieci do szkół (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczyła, że "z jednej strony bardzo potrzebny jest ten powrót, zwłaszcza najmłodszych uczniów". - On się już dokonał, ale rozważane są włączenia kolejnych grup do powrotu do szkół - dodała.

- To jest na pewno bardzo poważne wyzwanie dla dyrektorów szkół - podkreśliła prof. Nowakowska-Siuta. - To z czym boryka się edukacja na tym etapie, to jest to, że w jednej strony oczekuje się decyzyjności od dyrektorów, ale tak naprawdę nie zazdroszczę im tej sytuacji - zauważyła.

Czytaj także:

Zwróciła także uwagę na to, że "rzeczywiście trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkiego rodzaju kwestii organizacyjnych związanych z zabezpieczeniem zdrowotnym" nie tylko dzieci, ale także nauczycieli i rodziców.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"
Prowadzący: Błażej Prośniewski
Gość: prof. Renata Nowakowska-Siuta (Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 07.02.2021
Godz. emisji: 10.33

itom/pr24

Czytaj także

Przemysław Czarnek: dążymy do tego, by nauki o rodzinie były dyscypliną naukową

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 08:01
- Nauki o rodzinie staną się dyscypliną naukową taką, jak wiele innych niezwykle ważnych dyscyplin naukowych, dyscypliną naukową, która będzie po to, ażeby wzmacniać ten kierunek badań naukowych, bo dzisiaj trzeba na nowo odkrywać rodzinę - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pozwolą określić skalę zakażeń". Rusza druga tura badań nauczycieli na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 04:44
Rozpoczynają się powtórne badania przesiewowe nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych i specjalnych na obecność koronawirusa. Pozwolą one "określić skalę ewentualnych zakażeń", a analiza ich wyników pomoże w "dalszym planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach" - wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska. 
rozwiń zwiń