X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rząd luzuje obostrzenia. Prof. Gut: to metoda prób i błędów, ale innej nie ma

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 18:55
- Każde luzowanie można z powrotem przywrócić, dlatego obostrzeń nie zdejmuje się w całości, tylko porcjami. Chodzi o to, żeby ocenić, która porcja ma wpływ, a która nie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
Prof. Włodzimierz Gut
Prof. Włodzimierz GutFoto: PR24 / Adam Koniecki

Od początku miesiąca Polacy mogą korzystać z muzeów i galerii sztuki, a za tydzień zostaną otwarte kina i teatry. Już od kilku dni normalnie działają także galerie handlowe, w których przestała obowiązywać tzw. godzina seniora. Kolejne luzowanie obostrzeń będzie dotyczyć branży turystycznej. Od 12 lutego fani sportów zimowych będą mogli korzystać z wciąż trwającego sezonu.

Czytaj także:
hotel pokój 1200 free
Rząd znosi część ograniczeń. Rusza kultura i sport amatorski, otwierają się hotele

Ścisły lockdown się zakończył, co jak wyjaśnił rząd, jest związane z lepszymi statystykami dot. walki z koronawirusem oraz programem masowych szczepień. - Na razie mamy stabilizację. Trzeba jednak pamiętać, że wszyscy i każdy z osobna decydują o skali obostrzeń - przypomniał prof. Włodzimierz Gut.

- Jeżeli zaczynamy się krzywić na skutki ekonomiczne, to musimy sobie zdawać z tego sprawę, że po części są wynikiem naszej własnej aktywności. Wszystkie obostrzenia wprowadza się, kiedy są działania, które mają niekorzystny wpływ na stan zdrowia - mówił ekspert. 

Czytaj także:

Możliwy powrót obostrzeń 

Ekspert zaznaczył, że należy pamiętać o tym, że "luzowane obostrzenia można z powrotem przykrócić". - Nie zdejmuje się ich w całości, tylko porcjami, żeby ocenić, która porcja ma wpływ, a która nie - wyjaśnił profesor. 

- To metoda prób i błędów. Nie ma innego rozwiązania - podkreślił gość PR24 i przypomniał, że "nie jeden kraj przewiózł się na luzowaniu konkretnych obostrzeń, po czym wprowadzano takie, jakich nikt by nie chciał". 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
08:55 _PR24_AAC 2021_02_05-17-48-30.mp3 Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog o złagodzeniu obostrzeń epidemicznych ("Gość PR24") 

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Aleksander Ziemiańczyk

Gość: prof. Włodzimierz Gut, wirusolog

Data emisji: 05.02.2021

Godzina emisji: 17.47

jbt

Czytaj także

"Gdybyśmy się do nich stosowali, sytuacja byłaby opanowana". Latos o przestrzeganiu zaleceń

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 07:55
- Nośmy maseczki, przestrzegajmy odległości, dezynfekujmy ręce - podkreślał w Programie 1 Polskiego Radia szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo dobry przykład dla społeczeństwa". Dr Tomasz Karauda o szczepieniach personelu medycznego

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 18:30
- W naszym regionie jesteśmy zadowoleni przede wszystkim z frekwencji personelu medycznego.  To przykład, że my jako lekarze nie boimy się tych szczepień i ich konsekwencji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Karauda, pulmunolog ze Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi.
rozwiń zwiń