X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Element walki o władzę". Ks. prof. Dariusz Oko o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 11:05
- Działania Strajku Kobiet to zorganizowane działania rewolucyjne, które mają na celu obalenie prawicowego, konserwatywnego rządu. Środowiska lewackie liczą na to, że na temacie aborcji mogą uzyskać punkty polityczne. Nie ukrywają tego, swoim wulgarnym językiem wzywają rząd do ustąpienia - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Dariusz Oko, teolog i filozof (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie).
Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart podczas protestu w Warszawie, przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, Warszawa, 29.01.2021.
Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart podczas protestu w Warszawie, przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, Warszawa, 29.01.2021. Foto: PAP/Leszek Szymański

Trwają protesty po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, w którym orzekł on o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Podczas protestu demonstranci wtargnęli m.in. do siedziby Trybunału w Warszawie.

Marek Suski.jpg
"To nie Strajk Kobiet a strajk przeciwko życiu". Marek Suski o protestach ws. aborcji

"Sama nazwa Strajk Kobiet jest kłamstwem"

- Ks. prof. Dariusz Oko podkreślał, że kwestia aborcji jest instrumentalnie używana przez organizatorki Strajku Kobiet, i stała się elementem walki o władzę. - Sama nazwa Strajk Kobiet jest kłamstwem, sugeruje, że wszystkie polskie kobiety są z nimi, tymczasem jest to rewolucja prowadzona przez fanatyczne ateistki. Większość kobiet w Polsce nie ma z tym nic wspólnego, większość kobiet chodzi do kościoła i z daleka widzi, jak ten szał i nienawiść do nienarodzonych są sprzeczne z chrześcijaństwem - komentował.

- Trzeba to podkreślać, nie używać nazwy "strajk kobiet" tylko rewolucja ultrafanatycznej grupki ateistek, które na szczęście w Polsce są znikomą mniejszością. To jest wykorzystywanie przez siły lewackie, ateistyczne do usiłowania obalenia rządu w Polsce, trzeba to rozumieć. Wielu ludzi słabo zorientowanych w sytuacji społecznej i politycznej daje się porwać tym hasłom - zauważył.

"Te strajki to właściwie seria przestępstw"

Gość audycji zaznaczył, że w działaniach Strajku Kobiet dochodzi do łamania prawa. - Te strajki to właściwie seria przestępstw, w warunkach pandemii niedopuszczalne są takie zebrania. Do tego atakowanie Trybunału Konstytucyjnego, to są sprzeczności. Noszą koszulki z hasłem "konstytucja", a jak Trybunał coś ogłasza, to chcą go szturmować, zniszczyć. Absurd goni absurd - stwierdził.

"Za aborcję o wiele większą odpowiedzialność ponoszą mężczyźni niż kobiety"

Ks. prof. Dariusz Oko przypominał, że dziecko w łonie matki to misterium tajemnica powstawania życia ludzkiego. - Każdą kobietę trzeba szanować, szczególnie gdy jest matką, to są najświętsze sprawy, a ci ludzie wulgarnie niszczą ten obraz (…). Jest bardzo prawdopodobne, że za aborcję o wiele większą odpowiedzialność ponoszą mężczyźni niż kobiety. Gdyby kobieta wiedziała, że ojciec jej dziecka ją wspiera, cieszy się, robi wszystko, by ta ciąża dobrze przebiegła, to zdecydowana większość kobiet nie myślałaby o aborcji. A kiedy kobieta mówi swojemu partnerowi, że jest w ciąży i widać jego gniew i oburzenie czy szantaż, to wtedy, by nie stracić partnera, kobieta traci dziecko - zauważył.

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Ks. prof. Dariusz Oko

Data emisji: 1.02.2021

Godzina emisji: 10.06

PR24/ka

Czytaj także

Protesty przeciwko zakazowi aborcji. Dawid Wildstein: lewica głosi teraz, że nie liczy się życie, a jakość życia

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 12:00
- Lewica nie walczy teraz o dopuszczenie aborcji do trzeciego miesiąca życia, bo nie ma tu argumentów ontologicznych. Konstruuje teraz zdegenerowany konstrukt tego, że liczy się jakość życia, a nie samo życie - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP). Gośćmi audycji byli również Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i Piotr Cywiński ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orzeczenie TK ws. aborcji. Dr Pawłowska: to krok w stronę realizacji pełnych praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 14:52
- Wiele osób jest zmanipulowanych narracją, że poprzez zakaz aborcji są odbierane im jakieś prawa i czuje potrzebę wyjścia na ulicę. Jest wręcz przeciwnie. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego to krok w stronę realizacji pełnych praw człowieka w naszym kraju - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 dr Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wezwanie do wstrzymania rozwoju narodu". Pęk o postulatach Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 10:20
- Nieprawdopodobna obłuda i brak odwagi, by przeciwstawić się złu, doprowadziły do tego, że wśród młodzieży zapanowała nieprawda i neomarksizm - tak o tzw. Strajku Kobiet mówił w Polskim Radiu 24 były senator Bogdan Pęk. 
rozwiń zwiń