X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wezwanie do wstrzymania rozwoju narodu". Pęk o postulatach Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 10:20
- Nieprawdopodobna obłuda i brak odwagi, by przeciwstawić się złu, doprowadziły do tego, że wśród młodzieży zapanowała nieprawda i neomarksizm - tak o tzw. Strajku Kobiet mówił w Polskim Radiu 24 były senator Bogdan Pęk. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Lena Ivanova

Gość PR24 odniósł się do tzw. Strajku Kobiet czyli akcji organizowanej głównie przez Martę Lempart, która z kolei nawołuje, by "zostawiać ślady", mając na myśli malowanie murów i budynków użyteczności publicznej znakami "pioruna". Do protestów dołącza parlamentarna i pozaparlamentarna opozycja.

"Wstrzymanie rozwoju narodu"

pap_20201125_0F2-12.jpg
Wójcik: nie ma zgody dla uznawania w Polsce małżeństw jednopłciowych zawartych w innych krajach

- Cynizm podstawowych formacji opozycyjnych, w tym Szymona Hołowni, przekracza wszelkie granice. Gdyby wprost wpisali do swojego programu hasło: aborcja na życzenie, to mielibyśmy jasność sytuacji. Z kolei kobiety takie jak np. Marta Lempart wzywają raczej do wstrzymania rozwoju narodu niż do postępu - zauważył były senator.

Jak podkreślił, przerażają go wykrzykiwane przez dzieci hasła takie jak: "hej, hej, aborcja jest ok". - Szczęściem człowieka nie jest przecież zabijanie. Widać wyraźnie więc, że w przeszłości popełniono ogromne błędy w obszarze wychowania i szkolnictwa. Dopuszczono bojowników od neomarksizmu np. tego, który głosi hasło "róbta, co chceta" - powiedział Bogdan Pęk.


Posłuchaj
25:07 _PR24_AAC 2021_02_01-09-33-12.mp3 B. Pęk o tzw. Strajku Kobiet ("Temat dnia/Gość PR24")

 

W Dzienniku Ustaw opublikowano orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku w sprawie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Wcześniej Trybunał opublikował uzasadnienie tego orzeczenia.

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Wniosek w tej sprawie złożyła w 2019 roku grupa ponad stu posłów PiS, PSL-Kukiz'15, oraz Konfederacji.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk (były senator)

Data emisji: 01.02.2021

Godzina: 09.33

Czytaj także

Publicysta: siła protestów nie wynika do końca ze sprawy aborcji, napędza je niezgoda na wyniki wyborów

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 16:42
- Wydaje się, że siła i agresja protestów nie wynika do końca ze sprawy aborcji. Wydaje się, że głównym elementem, który jest sprężyną napędzającą te protesty, jest niezgoda na wynik wyborów z jesieni. Część polskiego społeczeństwa uważa, że ma zawsze rację i ich poglądy są najbardziej światłe i tylko one mogą być realizowane i mogą wygrywać. Każde inne opinie, sądy mogą być tylko mniejszościowe, mogą być elementem tworzącym kontrast dla światłych poglądów - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Rafał Chwedoruk: wyrok TK ws. aborcji będzie w polityce obecny przez lata

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 20:54
- Grupa społeczna cechującą się niższą frekwencją w wyborach, trudna do zmobilizowania, czyli najmłodszy elektorat, przejawia, zwłaszcza gdy mowa o jesiennych manifestacjach, dość duże zainteresowanie tym tematem, przez cała lata drugoplanowym. Politycy obecnej opozycji, szczególnie lewicowej, będą zainteresowani podtrzymywaniem go w kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń