X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Próba stworzenia alternatywnego ośrodka w polityce zagranicznej". Macierewicz o Zespole Doradców Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 14:10
- Nikt w NATO czy w UE nie traktuje poważnie ludzi z dawnych służb bezpieczeństwa czy z WSI - tak o członkach Zespołu Doradców Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, były szef MON.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W Senacie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Zespołu Doradców Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki oraz przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Bogdan Klich wręczyli akty powołania członkom Zespołu.

"Najder ma ciemną kartę"

nisztor1 - Kopia.jpg
"Widać rękę Siemoniaka". Piotr Nisztor o składzie doradców Rafała Trzaskowskiego

W skład Zespołu zostali powołani: dr Mieczysław Bieniek, Katarzyna Braiter, prof. Zbigniew Czachór, Urszula Gacek, dr Mieczysław Gocuł, dr Magdalena Góra, Maciej Hunia, dr Tomasz Kalinowski, prof. Lena Kolarska-Bobińska, prof. Roman Kuźniar, dr hab. Paweł Laidler, dr Piotr Łukasiewicz, prof. Zdzisław Mach, Agnieszka Magdziak-Miszewska, Jacek Najder, Piotr Niemczyk, dr Bartłomiej E. Nowak, prof. Artur Nowak-Far, dr Jerzy M. Nowakowski, prof. dr hab. Anna Pacześniak, dr Ryszard Schnepf, Eugeniusz Smolar, dr Jarosław Stróżyk, Adam Traczyk i dr Marcin Zaborowski.

- Ten skład świadczy o tym, że przedstawiciele Senatu, marszałek Tomasz Grodzki i senator Bogdan Klich, chcą oprzeć stanowisko Senatu na opinii ludzi z aparatu komunistycznego - skomentował Antoni Macierewicz.

Dodał, że jeden z członków zespołu, Jacek Najder, ma ciemną kartę w związku z tragedią smoleńską. - To on współdziałał przy zawieraniu układu, który przekazał Rosji oryginały czarnych skrzynek - przypomniał.

"Alternatywny ośrodek"

Podkreślił, że to jest próba stworzenia alternatywnego ośrodka w polityce zagranicznej Polski, polegająca na włączeniu ludzi reprezentujących antypolską rację stanu do kształtowania tej polityki.

- Nikt w NATO czy w UE nie traktuje poważnie ludzi z dawnych służb bezpieczeństwa czy z WSI. Oni będą klepani po plecach, ale nikt się z nimi nie będzie liczył. Będą używani jako narzędzia - mówił były szef MON.


Posłuchaj
23:44 _PR24_AAC 2021_01_30-13-07-07.mp3 A. Macierewicz o powołanym Zespole Doradców marszałka Senatu ("Gość PR24")

 

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS, parlamentarzysta, były szef MON)

Data emisji: 30.01.2021

Godzina: 13.07

Czytaj także

"Obiera kierunek niesłychanie szkodliwy dla Polski". Marek Pęk o działaniu marszałka Senatu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 19:57
- Marszałek Senatu uzurpuje sobie prawo prowadzenia samodzielnej i alternatywnej wobec rządu polityki zagranicznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek izby wyższej, który skomentował w ten sposób orędzie Tomasza Grodzkiego i sposób jego działania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Lisiecki: Tomasz Grodzki może przestać być marszałkiem Senatu, piłka jest w grze

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 08:00
- Różnice zdań w rządzącej w Senacie większości są tak duże, że wszystko trzeszczy w szwach - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS.
rozwiń zwiń