X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Opóźniali publikację wyroku". Latos o sędziach TK przeciwnych wyrokowi ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 15:05
- Były różnego rodzaju problemy z dostarczeniem i napisaniem uzasadnienia przez niektórych sędziów TK - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł PiS i szef Sejmowej Komisji Zdrowia. Dodał, że "nie dotyczyło to tych, którzy poparli ten wyrok, tylko tych, którzy mieli zdanie odrębne".
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

Latos zaznaczył, że "nie było można publikować uzasadnienia wyroku, mając na uwadze zdania odrębne i uzasadnienie do zdań odrębnych". - Czekano aż panowie sędziowie, którzy mieli inne zdanie, to uzasadnienie dostarczą - powiedział.

1200_Strajk_Kobiet_FORUM.png
"Bolszewicki wzorzec". Mateusz Wyrwich o protestach w ramach Strajku Kobiet

- To oni przez długi czas opóźniali publikację wyroku - stwierdził gość Polskiego Radia 24, podkreślając przy tym, że "sędziowie Trybunału Konstytucyjnego są niezależni".


Posłuchaj
24:46 _PR24_AAC 2021_01_29-14-33-31.mp3 Tomasz Latos o publikacji wyroku TK ws. aborcji (Temat Dnia/Gość PR24)

- Na protestach proaborcyjnych najwięcej jest haseł wzywających, aby tę ustawę, która w Polsce cały czas obwiązywała, poluzować, liberalizować jej zapisy - zwrócił uwagę Latos.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do tematu zakupu respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia. - W interesie Polski, w interesie ministerstwa jest wyjaśnienie tej sprawy i wyegzekwowanie wszystkiego od niewiarygodnego podmiotu - podkreślił. - Ze strony opozycji wielokrotnie padały zarzuty dotyczące tej sprawy - dodał.

Zdaniem Latosa "pan premier bardzo dobrze realizuje swoje zadania związane z tym urzędem". - Oczywiście zawsze można coś zrobić lepiej, trochę inaczej, ale rekonstrukcje rządu, które się odbywały i pewnie będą się w przyszłości odbywać, niekoniecznie odbywają się z tego powodu, że ktoś się nie sprawdził - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Tomasz Latos (PiS)
Data emisji: 29.01.2021
Godzina: 14.33

itom/pr24

Czytaj także

Będzie wsparcie dla kobiet w ciąży, których dzieci są chore. Solidarna Polska przedstawiła projekt

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 14:29
W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej trwają prace nad zmianami w prawie rozszerzającymi wsparcie dla niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodzin. Własny projekt ustawy w sprawie pomocy kobietom w ciąży, których dzieci mają ciężkie wady, przygotowali politycy Solidarnej Polski. Ma to być odpowiedź na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z konstytucją. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orzeczenie TK ws. aborcji. Dr Pawłowska: to krok w stronę realizacji pełnych praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 14:52
- Wiele osób jest zmanipulowanych narracją, że poprzez zakaz aborcji są odbierane im jakieś prawa i czuje potrzebę wyjścia na ulicę. Jest wręcz przeciwnie. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego to krok w stronę realizacji pełnych praw człowieka w naszym kraju - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 dr Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.
rozwiń zwiń