X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Mączyńska: badania wykazują, że niektóre branże sprzyjają rozprzestrzenianiu się COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 21:46
- Te decyzje nie mogą satysfakcjonować przedsiębiorców, ale są one uzasadnione sytuacją epidemiczną - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, ekonomista, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, komentując decyzję rządu dotyczącą utrzymania części restrykcji pandemicznych. 
Prof. Elżbieta Mączyńska
Prof. Elżbieta MączyńskaFoto: Polskie Radio 24

Otwarcie centrów handlowych, galerii sztuki i muzeów oraz koniec godzin dla seniorów - takie zmiany od lutego w pandemicznych restrykcjach zapowiedział w czwartek minister zdrowia.

Galeria handlowa 1200 PAP.jpg
Minister zdrowia: od 1 lutego otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych

- Każda decyzja, jakąkolwiek by rząd nie podjął, będzie budziła zadowolenie jednych środowisk i niezadowolenie innych. Tutaj nie ma idealnego rozwiązania - oceniła prof. Mączyńska. Rząd, decydując się na otwarcie galerii i muzeów, a nie decydując się na otwarcie sektora gastronomicznego, hotelarstwa i tak dalej, przyjął rozwiązanie ostrożne, konsultowane z epidemiologami - dodała ekspert. 


Posłuchaj
25:06 _PR24_AAC 2021_01_28-20-33-04.mp3 Prof. Elżbieta Mączyńska: światowe badania wykazują, że niektóre rodzaje działalności szczególnie sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Prof. Mączyńska zwróciła także uwagę na badania wymieniające branże sprzyjające rozwojowi pandemii. - Światowe badania wykazują, że niektóre rodzaje działalności szczególnie sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Należy do nich m.in. gastronomia, siłownie. Można wyrażać niezadowolenie, że te branże nie zostały otwarte, ale z drugiej strony trzeba mieć na uwadze fakt, że to rząd odpowiada za zdrowie publiczne, a świat obawia się już trzeciej fali pandemii - powiedziała. 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: Prof. Elżbieta Mączyńska (ekonomista, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego)

Data emisji: 28.01.2021

Godzina emisji: 20.33

kb

Czytaj także

"W skali makro jest nieźle, dramatycznie jest w skali mikro". Adam Abramowicz o gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 12:15
- Utrzymywanie lockdownu będzie się wiązało z dalszą emisją obligacji - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z obostrzeniami w restauracjach, pubach, hotelach i obiektach sportowych? Minister zdrowia wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 13:44
-  Do 14 lutego dotychczasowe obostrzenia dot. restauracji, pubów, hoteli, stoków i innych obiektów sportowych pozostają bez zmian - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie zmieniają się też zasady dotyczące zgromadzeń i kwarantanny granicznej.
rozwiń zwiń