X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MSZ: wyrok TK ws. aborcji opiera się na treści konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 15:23
- Nie jest prawdą to, co próbuje się przekazywać w mediach zagranicznych, że jakoby nastąpił całkowity zakaz przerywania ciąży. W konkretnych przypadkach, zgodnie z przepisem konstytucyjnym, jest to możliwe - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych
Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznychFoto: Marcin Dławichowski/IAR

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Posłuchaj
20:20 _PR24_AAC 2021_01_28-14-08-38.mp3 Wiceszef MSZ o wyroku TK: opiera się o treść zapisów konstytucji (Temat Dnia/Gość PR24)

strajk_kobiet1200.jpg
"Radykalne hasła, obrzydliwy sposób działania". Tomasz Sakiewicz o Strajku Kobiet

"Najgłośniejsza jest radykalna lewica"

Marcin Przydacz podkreślał w Polskim Radiu 24, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego opiera się na treści konstytucji. - W świecie zachodnim mamy do czynienia z dominacją w dyskursie publicznym sił lewicowo-liberalnych - mówił.

- Najgłośniejsi są ci, których należy nazwać radykalną lewicą. Środowiska konserwatywne są często przytłumione agresywną narracją - wskazywał.

Czytaj także:

Wiceszef MSZ podkreślał także, że Polska stoi na stanowisku, że reforma wymiaru sprawiedliwości to kompetencja państwa członkowskiego i to przede wszystkim odpowiedzialność przed wyborcami kieruje rządem i parlamentem, by doprowadzić reformę do końca.

- Jeśli Komisja Europejska oczekuje pewnych wyjaśnień, to na drodze dialogu taka rozmowa może być toczona. Jednak są to również suwerenne decyzje państwa polskiego - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Marcin Przydacz (wiceszef MSZ)
Data emisji: 28.01.2021
Godzina emisji: 14.08

ks

Czytaj także

Protesty ws. wyroku TK. Jakub Pacan: lewica idzie w stronę rewolucyjną, taka forma odstrasza Polaków

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 13:06
- Z jednej stron jest to temat odgrzewany, on zawsze będzie do czerwoności rozbudzał emocje. Myślę, że nie zamknie się to w kilku dniach. Natomiast nie będzie też to trwało wiecznie. Skupienie uwagi publicznej wokół jednego tematu, a jeszcze forma wprowadzania tego tematu do agendy, jak robi to pani Marta Lempart, czyli liderka Strajku Kobiet, powoduje, że Polacy się tego boją - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siewiereniuk-Maciorowska: im więcej Strajk Kobiet zabiera głos, tym mniej osób go popiera

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 13:00
- Działania tych ludzi osiągnęły taki poziom głupot, że ciężko go racjonalnie wyjaśnić - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok").
rozwiń zwiń

Czytaj także

WOŚP z symbolem Strajku Kobiet. W akcję promocyjną włączyły się znane aktorki

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 13:25
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która przez wiele lat zaangażowana była w pomoc dzieciom i noworodkom jest promowana przez proaborcyjny symbol Strajku Kobiet. W akcję włączyły się aktorki Katarzyna Dąbrowska i Barbara Kurdej-Szatan.
rozwiń zwiń