X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Rafał Chwedoruk: zmieniło się postrzeganie Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 08:30
- Warto zwrócić uwagę, że Platforma, która w ostatnich latach nie przeżywa swoich złotych dni, jednak w ostatnich wyborach sejmowych pozyskała trochę nowych wyborców. Miała zresztą w liczbie głosów najlepszy wynik od 2011 roku. To pokazuje, że negatywne stereotypy i krytyczne oceny dotyczące wielu aspektów sprawowania władzy przez tę partię dla wielu wyborców, zwłaszcza młodszych, to już bardziej przeszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog. 
Prof. Rafał Chwedoruk
Prof. Rafał ChwedorukFoto: PR24

Wiele spraw w polskiej i światowej polityce jest na zakręcie. - Niemniej polski system partyjny jest bardzo stabilny. Być może jest jednym z najstabilniejszych w skali całego starego kontynentu. Jeśli chce się jakiś nowy podmiot w tej polityce pojawić, to z reguły, wbrew własnym deklaracjom, wcześniej czy później może to uczynić kosztem któregoś z głównych dotychczasowych graczy - powiedział o ruchu Szymona Hołowni politolog. 

Henryk Domański 1200.jpg
Socjolog: postępuje zniechęcenie główną partią opozycyjną, ale PO bis już jest - to Szymon Hołownia

Jak ocenił gość audycji, w ostatnich dniach obserwujemy dobrze przygotowany, profesjonalny atak na Platformę Obywatelską. - To atak nowego podmiotu, który w jakimś stopniu aspiruje do wejścia w miejsce Platformy, czy co najmniej uczynienia jej słabszą, w kontekście ewentualnej koalicji. Jeślicoś w tym wszystkim zaskakuje, to w istocie to, że partia nr 2, w polskiej polityce tak doświadczona, dysponująca tak dużymi zasobami, zdaje się nie odpowiedzieć adekwatnie do swoich możliwości na atak, w który notabene zaangażowani są byli politycy PO - podkreślił prof. Chwedoruk. 

- Warto zwrócić uwagę, że Platforma, która w ostatnich latach nie przeżywa swoich złotych dni, jednak w ostatnich wyborach sejmowych pozyskała trochę nowych wyborców. Miała zresztą w liczbie głosów najlepszy wynik od 2011 roku. To pokazywało, że negatywne stereotypy i krytyczne oceny dotyczące wielu aspektów sprawowania władzy przez tę partię dla wielu wyborców, zwłaszcza młodszych, to już bardziej przeszłość - ocenił. 

- Sama nazwa Platformy nie jest już tak silnym stygmatem, jak zdawało się być przez wiele lat. Natomiast nie ulega wątpliwości, że polityczny projekt związany z Szymonem Hołownią jest dużo bardziej profesjonalnie przygotowany niż niegdyś Nowoczesna Ryszarda Petru - podsumował prof. Rafał Chwedoruk.   


Czytaj także:

            

Posłuchaj
07:28 _PR24_AAC 2021_01_27-07-50-02.mp3 Prof. Rafał Chwedoruk o Platformie Obywatelskiej ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadziła: Eliza Olczyk

Gość: prof. Rafał Chwedoruk (politolog)

Data emisji: 27.01.2021

Godz. emisji: 07.47

kmp

Czytaj także

Poseł PiS: trzeba wznieść się ponad podziały polityczne i zachęcać Polaków do szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 09:24
- Rząd przygotował Narodowy Program Szczepień, a opozycja miała czas, by wnieść do niego uwagi, oczekujemy, iż będzie ona Polakom tłumaczyć, jak brać w nim udział - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka z PiS. Gościem audycji był też Jacek Tomczak z PSL-Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń